Černí vlci zazářili na turnaji v Táboře

Horní řada zleva: Jakub Elich, David Holub, Šimon Machač, David Miklas, Václav Němec, Jiří Douda, Dominik Pomkla Dolní řada zprava: Filip Lukašík, Mikki Vana, Ondřej Marejka, Alex Drábek, Lukáš Kysela, Ondřej Vik, Nicolo Quitt Brankáři zleva: Samuel Studený, Sebastian Žižka trenéři: zleva Kamil Valentík, Petr Němec; vedoucí družstva Jiří Vik Foto: archiv Černých vlků

Hokejový tým Černých vlků, složený z hráčů Rožnova a Kopřivnice uspěl na silně obsazeném turnaji mladých nadějí narozených v roce 2007 a mladších, který se hrál v polovině března v Táboře. Startovalo na něm šest výběrů, některé z renomovaných klubů, například Slávie Praha, Pirátů Chomutov či Motoru České Budějovice.

Dvoudenní turnaj nezačali Černí vlci nejlépe. V úvodním utkání prohráli s Motorem České Budějovice 2:8.

„Po prvním zápase nebyla nálada nejlepší, ale ve druhém se nám podařilo zdolat slovenský celek Gladiátors Trnava a tím jsme si spravili chuť. Večer jsme si prohlédli historický Tábor a po krásné procházce ulehali do postelí odhodláni v neděli předvést svůj nejlepší hokej,“ řekl vedoucí družstva Jiří Vik.

V neděli čekal Černé vlky nejprve duel s pořádajícím Táborem. Vyšel jim úvod a brzy vedli už 3:0, jenže domácí dokázali srovnat skóre a ze zápasu se stalo drama. Závěr však patřil Černým vlkům, kteří čtyřmi góly v řadě rozhodli o své výhře 7:3. V následujícím utkání zdolali Piráty s Chomutova 4:1 a čekal je boj o první místo s dosud neporaženou Slávií Praha. Ta do té doby inkasovala pouhé dva góly a byla jasným favoritem zápasu.

„Postarali jsme se o největší překvapení turnaje. Kluci podali vynikající kolektivní výkon, dali do utkání všechno, zaslouženě vyhráli 3:1a sobě i nám připravili parádní zážitek. Za to jim patří velké díky,“ nešetřil chválou Jiří Vik.

Výsledky:

HC Černí vlci – HC Motor České Budějovice 2:8
HC Gladiators Trnava – HC Černi vlci 1:2
HC Tábor – HC Černí vlci 3:7
HC Černí vlci – Piráti Chomutov 4:1
HC Černi vlci – HC Slavia Praha 3:1

Celkové Pořadí turnaje:

1) HC Černi vlci
2) HC Slavia Praha
3) HC Gladiators Trnava
4) HC Motor České Budějovice
5) HC Tábor
6) Piráti Chomutov

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here