Fotbalisté Rožnova měli už od úvodního hvizdu častěji míč na svých kopačkách. Ilustrační foto: Marek Havran

Fotbalisté Rožnova zahájili jarní část sezóny přeboru Zlínského kraje v Otrokovicích utkáním s Baťovem. Zápas skončil v normální hrací době bezbrankovou remízou. O vítězi rozhodovaly penalty. Při nich měli lepší nervy hráči Rožnova, vyhráli je 5:4 a díky dvěma získaným bodům si upevnili druhé místo v tabulce.

Baťov 1930 – FC Rožnov 0:0 (0:0), p.k. 4:5

Fotbalisté Rožnova měli už od úvodního hvizdu častěji míč na svých kopačkách. Chvíli po začátku kopali sérii tří rohů a při prvním z nich si domácí málem dali vlastní gól. Míč jen těsně minul tyčku. Baťov poprvé vážněji ohrozil Barabáše v brance hostů až v 9. minutě, ale Vitásek nemířil přesně. Na druhé straně se po dalším rožnovském rohu pokusil Martin Zetocha prostřelit domácího gólmana Červinku. Na začátku 12. minuty měl další velkou šanci Rožnova Rezdar. Parádně přehodil vyběhnutého Červinku, ale jeho lob šel těsně vedle. S přibývajícím časem tlak s chutí hrajícího rožnovského týmu narůstal a domácí obrana byla v jednom kole. Ve 32. minutě nasadil k sólu Filip Zetocha, dostal se až do šestnáctky, kde s pomocí Bršlici skončil na umělém trávníku Baťova. Rozhodčí Bartoň pískl penaltu. K míči se postavil Lukáš Maléř, ale Červinka jeho střelu vyrazil na břevno a ani z následující dorážky se hráčům Rožnova nepodařilo dostat míč do sítě. První půle tak skončila bez branek.

Tlak hostů pokračoval i po změně stran. Hned v 50. minutě vyzkoušel Bolcek pozornost domácího gólmana a Rožnov se pak znovu zabydlel na půlce soupeře. Jenže do větších šancí se, přes pozorné domácí zadáky, nedostal. Až pět minut před koncem to z dálky zkusil Martin Zetocha, ale jeho pokus Červinka zlikvidoval. Po 90. minutách byl stav 0:0 a na řadu přišly penalty. Zatímco Barabaš ve třetí sérii vyrazil střelu Petržálka, na straně Rožnova byli úspěšní všichni exekutoři. Postupně penalty proměnili Rezdar, Bolcek, Martin Zetocha, Fuksa a pátou rozhodující dal Filip Zetocha.

„Myslím, že jsme předvedli kvalitní fotbal. Škoda neproměněných šancí, hlavně penalta v první půli nás musí mrzet. Troufám si tvrdit, že jsme měli na víc, než jen na dva body. Ale jinak musím kluky pochválit,“ uvedl po utkání rožnovský trenér Milan Náměstek. Sympatický výkon fotbalistů Rožnova je nejlepší pozvánkou na jejich první domácí utkání jara, ve kterém v sobotu 9. dubna hostí FC Morkovice.