Kam za kulturou? Podívejte se

T klub – kulturní agentura

Pátek 3. 3.
ROŽNOVÁCI V ZÁŘI REFLEKTORŮ
Beseda s Rožnováky, kteří se stali úspěšnými ve svých oborec (Lukáš Bařák, Tomáš Nečas, Petr Uličný, Adam Uličný). Akce v rámci oslav 750 let Rožnova pod Radhoštěm.
19.00 hodin – Společenský dům

Čtvrtek 9. 3.
ALBÁNIE A KOSOVO – EVROPĚ NA STOPĚ
Klub cestovatelů
19.00 hodin – T klub

Pátek 10. 3.
FLUT (D), NÁRODNÍ DIVADLO (CZ)
Freejazzový koncert
20.00 hodin – T klub

Pondělí 13. 3.
BOŽSKÁ SARAH
Divadlo Kalich
19.00 hodin – Společenský dům

Pátek 17. a sobota 18. 3.
JOSEFSKÝ JARMARK
Masarykovo náměstí

Pondělí 27. až pátek 31. 3.
JEDEN SVĚT 2017
19. ročník mezinárodního festivalu o lidských právech
Kino Panorama

Pátek 31. 3.
PAST (PL), IT’S EVERYONE ELSE (SLO)
20.00 hodin – T klub

Městská knihovna

Středa 1. 3.
ČTENÍ SLUŠÍ KAŽDÉMU
Bajerova zemědělská usedlost
Čtení z nové publikace Milých tisků.
15.00 hodin – Domov seniorů

Pondělí 6. 3.
MĚSTO V MÉ PAMĚTI
Jak se dělá quest
Pracovní setkání skupiny pamětníků nad tvorbou textů k novým rožnovským questům. Lektor Dalibor Kvita.
16.00 hodin – podkroví

Středa 8. 3.
ČTENÁŘSKÝ ŠTRÚDL
Pochod městem příznivců knihovny s oblíbenou deskovou hrou nebo knihou v ruce. Přijdťe nás podpořit – čerstvé štrúdly budou.
Sraz před knihovnou ve 14.00 hodin

Čtvrtek 9. 3.
KAREL VÁCLAV KLÍČ
Průkopník české politické karikatury a obrázkového seriálu
17.30 hodin – podkroví

Čtvrtek 16. 3.
ODKUD POCHÁZEJÍ VALAŠSKÉ RODY?
Přednáška Radima J. Vašuta o původu starých valašských rodů na základě poznatků geneticko-genealogického výzkumu. Vstupné dobrovolné. Ve spolupráci s knihovnou Valašského muzea v přírodě.
17.30 hodin – Konferenční sál Valašského muzea

Úterý 21. 3.
(BÁ)SNĚNÍ V ULICÍCH
Ukrývání a hledání básní v ulicích Rožnova. V tento den můžete v knihovně za kávu zaplatit básní.
Celý den – celé město

Čtvrtek 23. 3.
LISTOVÁNÍ: MÍT A NEMÍT
LiStOVáNí se tentokrát vydává na plavbu po literární klasice Ernesta Hemingwaye, očekávejte však moderní aktuální vlnobití! Vstupné dobrovolné. Rezervace míst: knihovna@knir.cz.
18.00 hodin – podkroví

Připravujeme
Úterý 4. 4.
ERIK TABERY
Beseda s novinářem a šéfredaktorem časopisu Respekt o mediální realitě i aktuálních společensko-politických otázkách. Rezervace míst: knihovna@knir.cz.
17.30 hodin – podkroví

Pro děti

Od 1. – 31. 3.
POHÁDKY A POVĚSTI Z ROŽNOVA A JEHO OKOLÍ III.
…aneb co sa Valachom stalo aj nestalo
Vědomostní soutěž pro děti u příležitosti oslav 750 let města Rožnova. Vyhodnocení proběhne ve čtvrtek 6. dubna v 15.00.
Dětské oddělení
Sobota 11. 3.
O MOUDRÉM TADEÁŠOVI A PRINCEZNĚ MRAZULENCE
Představení loutkového divadélka ROLO. Vstupné 30 Kč.
10.00 hodin – podkroví

Sobota 25. 3.
RUSALKA
Představení loutkového divadélka ROLO. Vstupné 30 Kč.
10.00 hodin – podkroví

Pátek 31. 3.
NOC S ANDERSENEM
Spaní v knihovně pro děti od 2. do 5. třídy tentokrát s podtitulem „Jak se Čtyřlístek ztratil ve valašských bájích a pověstech“. Přihlášky odevzdávejte do 24. března v knihovně. Více na knir.cz.
Knihovna

Výstava
6. 3 – 23. 4.
LINIE SVOBODY
Současná arabská architektura
Chodby podkroví

Základní umělecká škola

Pondělí – pátek
24. VÝSTAVA NA CHODBÁCH
Vystaveny práce žáků ZUŠ – malba, kresba, grafika a keramika.
12.00 – 18.00 hodin (mimo školní prázdniny) – ZUŠ

Kino Panorama

Pondělí 27. 2. – středa 1. 3.
I DVA JSOU RODINA
17.30 hodin

Pondělí 27. 2. – středa 1. 3.
JOHN WICK 2
20.00 hodin

Čtvrtek 2. v sobotu 4. a v neděli 5. 3.
ANDĚL PÁNĚ 2
V 18.00 hodin

Čtvrtek 2. v sobotu 4. a v neděli 5. 3¨
PADESÁT ODSTÍNŮ TEMNOTY
20.00 hodin

Pátek 3. 3.
EXPEDIČNÍ KAMERA 2017
První blok (18:00): Projekt Moffat (20´), Divočinou Aljašky (25´), Velká skalní pařba (20´), Cesta do Kazbegi (16´)
Druhý blok (20:00): Pura vida (44´), Návrat do Zanskaru (23´), Ultra Trail Gobi Race (11´), Na jeden nádech (5´)
Od 18.00 hodin

Pondělí 6. – 8. 3.
BÁBA Z LEDU
18.00 hodin

Pondělí 6. – středa 8. 3.
LION: DLOUHÁ CESTA DOMŮ
20.00 hodin

Čtvrtek 9. 3.
FILMOVÝ KLUB – MOONLIGHT
18.00 hodin

Pátek 10. – neděle 12. 3.
BALERÍNA
18.00 hodin

Pátek 10. – neděle 12. 3.
MASARYK
20.00 hodin

Pondělí 13. – středa 15. 3.
MASARYK
17.30 hodin

Pondělí 13. – středa 15. 3.
LA LA LAND
20.00 hodin

Čtvrtek 16. – neděle 19. 3.
LOGAN: WOLVERINE
17.30 hodin
Čtvrtek 16. – neděle 19. 3.
MUZZIKANTI
20.00 hodin

Neděle 19. 3.
KINO PRO DĚTI – SPLNĚNÁ PŘÁNÍ
16.00 hodin

Pondělí 20. – středa 22. 3.
PSÍ POSLÁNÍ
18.00 hodin

Pondělí 20. – středa 22. 3.
VŠECHNO NEBO NIC
20.00 hodin

Čtvrtek 23. 3.
FILMOVÝ KLUB – RICHARD MÜLLER: NEPOZNANÝ
18.00 hodin

Pátku 24. – neděle 26. 3.
KRÁSKA A ZVÍŘE
17.30 hodin

Pátek 24. – neděle 26. 3.
KONG: OSTROV LEBEK
20.00 hodin

Pondělí 27. – čtvrtek 30. 3.
JEDEN SVĚT 2017
Pondělí 27. 3.: 16:00 Ve válečné show (100´) + debata (cca 30´); 18:20 Oficiální zahájení, Dugma: Spoušť (58´) + debata (cca 30´); 20:00 Epidemie svobody (66´) + debata (cca 30´)
Úterý 28. 3.: 16:00 Zlatý úsvit – Jak to vidím já (90´); 17:45 Dobrý pošťák (82´); 19:30 Duši neprodám (52´) + debata (cca 30´)
Středa 29. 3.: 16:00 Hon na nevěstu (86´); Děti online (52´) + debata (cca 30´); Blanche nebude sedět v koutě (85´) + debata (cca 30´)
Čtvrtek 30. 3.: 16:00 Kyberdžihád (48´); 17:10 Normální autistický film (90´) + debata (cca 30´); 20:15 Život začíná po stovce (58´) + debata (cca 30´)

Pátek 31. 3. – středa 5. 4.
ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE
18.00 hodin

Pátek 31. 3. – středa 5. 3.
ŽIVOT
20.00 hodin

Středisko volného času

Sobota 4. 3.
ZPĚVÁČEK ROKU 2017
23. ročník přehlídky ve zpěvu lidových písní k výročí 750 let města
13.15 – 17.30 hodin – koncertní sál ZUŠ

Neděle 5. 3.
KARNEVAL NA LEDĚ
10.15 – 12.15 hodin – zimní stadion Rožnov pod Radhoštěm

Neděle 5. 3.
LADIES DANCE
17.00 – 19.00 hodin – taneční sál H2BSB

Neděle 5. 3.
WORKSHOPY S ERSI, VERU A ZEPEM
9.00 – 11.30 hodin – taneční sál H2BSB

Pondělí 6. 3.
ODPOLEDNÍ KERAMICKÉ TVOŘENÍ
15.30 – 19.30 hodin – SVČ

Čtvrtek 9. 3.
FILATELISTÉ ZVOU VEŘEJNOST
18.00 hodin – SVČ

Pátek 10. 3.
VYSTOUPENÍ ZÚ PODSKALÁČEK PRO SPOLEK ROŽNOVSKÝCH ŽEN
16.30 hodin – SŠZePř

Sobota 11. 3.
PREZENTACE TANEČNÍ SKUPINY H2BSB
8.00 – 20.00 hodin – Hranice na Moravě

Středa 15. 3.
STREET DANCE & BREAK DANCE S MACHYM A ERSI
14.00 – 15.00 hodin – ZŠ 5. Květen

Neděle 19. 3.
LADIES DANCE
17.00 – 19.00 hodin – taneční sál H2BSB

Pondělí 20. 3.
ODPOLEDNÍ KERAMICKÉ TVOŘENÍ
15.30 – 19.30 hodin – SVČ

Úterý 21. neděle 30. 4.
PTÁCI NAŠÍ PŘÍRODY – VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ
8.00 – 16.00 hodin – SVČ

Čtvrtek 23. 3.
FILATELISTÉ ZVOU VEŘEJNOST
18.00 hodin – SVČ

Čtvrtek 23. 3.
VYSTOUPENÍ ZÚ LINE DANCE JUBILANTI
14.00 hodin – Klub seniorů

Pátek 24. 3.
POHÁDKOVÝ PÁTEK – JAK PEJSEK S KOČIČKOU PEKLI DORT
17.00 hodin – sál SVČ

Středa 29. 3.
ŠKOLNÍ GYMNASTICKÁ PŘEHLÍDKA
14.00 – 16.30 hodin – ZŠ 5. května

Středa 29. 3.
OKRESNÍ KOLO V RECITACI
9.00 – 13.00 hodin – ZUŠ

Pátek 31. 3.
AKADEMIE SVČ – prezentace zájmových útvarů
10.00 – 12.00; 15.45 – 18.00 hodin – Janíkova stodola

Klub seniorů

Zdravotní turistické vycházky:

Úterý 7. 3.
LEDOPÁDY NA PULČINÁCH
Sraz v 7.50 hodin na vlak. nádraží

Úterý 14. 3.
PŘEDJARNÍ VYCHÁZKA S NÁVŠTÉVOU KAMARÁDA
Sraz v 9.00 hodin u kina

Úterý 21. 3.
KOLEM ZUBŘÍ
Sraz v 8.50 hodin na AN, nást. 8

Úterý 28. 3.
KOPŔIVNICE
Další akce v měsíci

Středa 1. 3.
VÝROČNÍ SHROMÁŽDĚNÍ DŮVĚRNÍKŮ
14.00 hodin – sál Klubu seniorů

Pondělí 6. 3.
MĚŘENÍ GLYKÉMIE
9.00 – 11.00 – kancelář KS

Středa 8. 3.
15.00 hodin – klubovna KS

Středa 8. 3.
PRÁVNÍ PORADNA JUDR. MILANA MATULY
15.00 – 16.00 hodin – kancelář KS

Čtvrtek 9. 3.
PŘÍPRAVA NA JARNÍ VÝSADBU ROSTLIN- PANÍ WOLFOVÁ
15.00 hodin – Dámský klub

Středa 15. 3.
DIVADLO A. DVOŘÁKA – ČINOHRA PETER QUILTER: JE ÚCHVATNÁ
Odjezd v 16.30 hodin z 1.máje (u TESLY)

Čtvrtek 16. 3.
TOHLE JE NÁŠ SVĚT
15.00 hodin – kino

Středa 22. 3.
V3V
PŘEDNÁŠKA – TAO A ČÍNSKÁ MEDICÍNA
15.00 hodin – Klub seniorů

Čtvrtek 23. 3.
ZÁJEZD S M. ŠVAJDOVOU DO BRNA – VILA TUGENDHAT A DALŠÍ PAMÁTKY
Cena 600/650 Kč (jízdné a vstupné). Přihlášky včetně zaplacení ihned!

Sobota 25. 3.
SETKÁNÍ PĚVECKÝCH SBORŮ – ZPÍVÁNÍ PRO RADOST
Koncert pěveckých sborů v rámci oslav 750 let města Rožnova
14.00 hodin – kino PANORAMA

Středa 29. 3.
PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU: NÁRODNÍ KNIHOVNA – MARCELA SLÍŽKOVÁ
14.00 hodin – Klubu seniorů

SOS – OCHRANA SPOTŘEBITELŮ
15.00 hodin – Klub seniorů

Čtvrtek 30. 3.
PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ S JUBILANTY
Za 1.čtvrtleti 2017 v
14.00 – 16.00 hodin – sál Seniorcentra

Valašské muzeum v přírodě

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ
Besedy, komentované prohlídky nové knihovny. Více na www.vmp.cz
Knihovna ve Wilkově domě

Otevřeny jsou stálé expozice:
Městečko pod Radhoštěm; Jak jde kroj, tak se stroj; Výtvarné umění na Valašsku III.

Ateliér sebevzdělání

Každé pondělí
KUželův BUbenický KUrz – ZAČÁTEČNÍCI
Pavel KUŽEL Kubeša
16.00-18.00 hodin – Slunečnice

Každé pondělí
KUŽELŮV BUBENICKÝ KURZ – POKROČILÍ
Pavel KUŽEL Kubeša
18.00-20.00 hodin – Slunečnice

Každý čtvrtek
JÓGA V NÁS – jemná jóga i pro začátečníky
Harmonizační cvičení – Žaneta Čerychová
17.00-18.00 hodin – Slunečnice

Každý čtvrtek
ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ A TANEC PRO ŽENY
Jana Vahalová, Alena Rárová
18.30-19.30 hodin – Slunečnice

Středa 1. 3.
BIO-BEDÝNKY V ROŽNOVĚ
Setkání, povídání – Pavel a Gabriela Šelongovi
16.30 hodin – Slunečnice

Pátek 3. – neděle 5. 3.
SPIRITUAL RESPONSE THERAPY
Základní kurz – Ing. Pavel Kaiser, MBA
9.00 – 17.00 hodin – Slunečnice

Středa 8. 3.
TANDEMOVÁ TERAPIE „DECH ŽIVOTA“
Individuální terapie – Iva Hastíková, Ivo Babík
15.00 – 17.30 hodin – Slunečnice

Středa 8. 3.
SO-MATIKA a POSVÁTNÁ GEOMETRIE TĚLA
Přednáška – Iva Hastíková
18.00 – 20.00 hodin – Slunečnice

Pátek 10. – sobota 11. 3.
LEČITELSKÁ PORADNA
Osobní konzultace – Vladimír Vojtěch Červený
13.00 – 16.00 hodin – Slunečnice

Neděle 12. 3.
ÚPLŇKOVÝ ÓM CHANTING
Bc. David Svoboda
19.00 hodin – Slunečnice

Pondělí 13. a 27. 3.
DETOXIKACE ORGANISMU DLE MUDR. JOSEFA JONÁŠE
Osobní konzultace, měření – Jana Schwarzová
10.00 – 17.30 hodin – Slunečnice

Úterý 14. a 28. 3.
REXLEXNÍ TERAPIE DUŠE
Individuální terapie – Petr Vlček
8.00 – 19.30 hodin – Slunečnice

Pátek 17. 3.
SETKÁNÍ S FILIPÍNSKOU LÉČITELKOU
Povídání a meditace – Estela Palaris Orbito
17.00 hodin – Slunečnice

Pátek 17. 3.
FILIPÍNSKÉ LÉČENÍ
Individuální konzultace,terapie – Estela Palaris Orbito
18.00 hodin – Slunečnice

Sobota 18. 3.
ODLÉVÁNÍ ORGONITŮ
Přednáška a workshop – Oldřich Trenz
14.00 hodin – Slunečnice

Neděle 19. 3.
TANDEMOVÁ TERAPIE „DECH ŽIVOTA“
Individuální terapie – Iva Hastíková, Ivo Babík
7.30 a 17.30 hodin – Slunečnice

Neděle 19. 3.
SO-MATIKA a POSVÁTNÁ GEOMETRIE TĚLA
Praktický seminář – Iva Hastíková
9.00 – 17.00 hodin – Slunečnice

Sobota 25. 3.
SYSTEMICKÉ KONSTELACE – OTEVŘENOST, ZRANITELNOST, OSOBNÍ PROSTOR
Prožitkový seminář – Libor Zvolánek
9.00 – 18.00 hodin – Slunečnice

Pátek 31. 3. – sobota 1. 4.
HORMONÁLNÍ JÓGA
Kurz – PaedDr. Martina Mangová
Pá 17 – 21., so 9 – 18 hodin – Slunečnice

Neděle 2. 4.
LUNÁRNÍ JÓGA
Kurz – PaedDr. Martina Mangová
9.00 – 17.00 hodin – Slunečnice

Zdravé já

Pátek 3. 3.
INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE
Odbloky, vede Libuše Poulíčková
17.00 hodin – Zdravé já

Pátek 3. 3.
Meditační setkání Ho´oponopono – začátečníci
Vede Libuše Poulíčková
17.00 hodin – Zdravé já

Pondělí 6. 3.
MUŽSKÝ KRUH
Vede Radek Chrobok
18.30 – 21.00 hodin – Zdravé já

Úterý 7. 3.
BYLINKY
Seminář, vede Vanda Vrlová
17.00 – 18.00 hodin – Zdravé já

Úterý 7. 3.
AUTOMATICKÁ KRESBA II.
Vede MVDr. Zuzana Neřádová
18.15 hodin – Zdravé já

Čtvrtek 9. 3.
TANEC ŽENY
Kurz, vede: Lenka Krejčí
18.00 – 20.00 hodin – Zdravé já

Pátek 10. 3.
OD HLAVY AŽ K PATÁM
Přednáška, vede Ing. Miroslav Hrabica
17:30-20:00 hodin – Zdravé já

Neděle 12. 3.
OM CHANTING
Vede Dagmar Hladká
20.00 hodin – Zdravé já

Úterý 14. 3.
NOŠENÍ DĚTÍ V ŠÁTKU NEBO V NOSÍTKU
Beseda, vede: Katka Ordyniecová
9.00 – 11.00 hodin – Zdravé já

Úterý 14. 3.
ŠETŘÍME PŘÍRODU A ZDRAVÍ ČLOVĚKA
Seminář, vede Kateřina Neřádová
17.15 – 18.30 hodin – Zdravé já

Čtvrtek 16. 3.
ČAKERNÍ A AURICKÝ SYSTÉM
Seminář, vede Dagmar Hladká,
18.00 – 20.00 hodin – Zdravé já

Pátek 17. 3.
VYŠETŘENÍ POHYBOVÉHO APARÁTU U DĚTÍ
Vede MVDr. Zuzana Neřádová
13.00 – 16.00 hodin – Zdravé já

Pátek 17. 3.
MEDITAČNÍ SETKÁNÍ HO´OPONOPONO – POKROČILÍ
Vede Libuše Poulíčková
17.00 hodin – Zdravé já

Úterý 21. 3.
WORKSHOP V OBCHODĚ – NENÍ MÁSLO JAKO MÁSLO
Vede Hanka Halaštová
10.00 a 15.30 hodin – Zdravé já

Čtvrtek 23. 3.
MEDITACE PRO ČIŠTĚNÍ TĚLA/ČAKER
Vede Dagmar Hladká
18.00 – 19.00 – Zdravé já

Sobota 25. 3.
KYVADLO I.
Kurz, vede Dagmar Hladká
10.00 – 16.00 hodin – Zdravé já

Sobota 25. – neděle 26. 3.
SM SYSTÉM A, B
Kurz, vede MVDr. Zuzana Neřádová
9.00 – 17.00 hodin – Zdravé já

Úterý 28. 3.
ŠETŘÍME PŘÍRODU A ZDRAVÍ ČLOVĚKA
Seminář, vede Kateřina Neřádová
17.15 – 18.30 hodin – Zdravé já

Čtvrtek 30. 3.
TANEC ŽENY
Vede Lenka Krejčí
18.00 – 20.00 hodin – Zdravé já

Pátek 31. 3.
ŘEČ EMOCÍ
Přednáška, vede Lenka Krejčí
17.00 – 19.00 hodin – Zdravé já

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here