Rožnovští plavci Viktorie Dohnálková a David Pácl s maskotem závodů Mokrým Emanem. Foto Daniel Dohnálek

Rožnovští plavci Viktorie Dohnálková a David Pácl startovali v Prostějově na prestižních závodech mladších žáků a žákyň „O mokrého Emana.“ Schází se tady ti nejlepší této kategorie z českých i slovenských klubů a oddílů a úspěchem je jen pouhé zařazení na nabitou startovní listinu. Skoro čtvrtina přihlášených se pozvání vůbec nedočká.

Z rožnovské dvojice si nejlépe vedla Viktorie Dohnálková, ročník 2008, která po výborném výkonu vybojovala bronzovou medaili na padesátce volným způsobem. K tomu přidala dvě pátá místa za znak a prsa na stejné dlouhé trati. David Pácl skončil ve své kategorii ročníku 2006 ve druhé desítce startovního pole, jak v prsou tak v kraulu. Přitom si ale v silné konkurenci výrazně zlepšil osobní rekordy, takže účast v tak kvalitním podniku pro něj byla přínosem.

Za zmínku také stojí výkony rožnovské rodačky Johany Mlčákové, která v současné době hájí barvy sousedního Frenštátu. Vyhrála padesát metrů znak a přitom časem 00:38,8 vytvořila rekord mítinku.

„Všichni naši plavci si své umístění v nabité konkurenci tvrdě vybojovali a jejich výkony jsou příslibem před nadcházejícími mistrovskými soutěžemi,“ uvedl trenér rožnovských plavců Daniel Dohnálek.

Nejbližší z nich je květnový Přebor Valašska, který hostí  krytý bazén ve Vsetíně.