Povinnost používat zimní pneumatiky platí od prvního listopadu do konce března. Motoristé musí mít zimní obutí vždy, je-li na silnici souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza. To platí i v případě, že se dají takové podmínky očekávat. Foto: archiv SR

Na silnice Rožnovska se 1. listopadu vrátila dopravní značka Zimní výbava, která bude řidičům až do 31. března přikazovat jízdu na zimních pneumatikách. Jedná se o cestu III/05726 vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm do Valašské Bystřice a na ni navazující komunikaci III/48610 směřující z Vidče do Valašské Bystřice.

„Zákon o provozu na pozemních komunikacích nařizuje řidičům použití zimních pneumatik, když je na silnici souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo se vzhledem k počasí může sníh a led na cestě objevit. Na uvedených dvou silnicích ale příkazová dopravní značka nařizuje užití zimních pneumatik s odpovídající hloubkou dezénu bez ohledu na aktuální povětrnostní situaci či stav vozovky,“ upozornil ředitel městské policie Aleš Pilař.

Na některých horských úsecích silnic se mohou řidiči setkat také s dopravní značkou C5a „Sněhové řetězy“. Ta šoférům motorových vozidel o třech a více kolech přikazuje pokračovat
v jízdě až po nasazení sněhových řetězů na nejméně dvě hnací kola. Zpravidla je doprovázena dodatkovou tabulkou „Při souvislé sněhové vrstvě“. Tyto dopravní značky jsou v mikroregionu instalovány na silnici II/481 z Velkých Karlovic do Hutiska-Solance, na cestě III/4837 z Prostřední Bečvy na Pustevny, na komunikaci III/4868 z Vidče do Rožnova pod Radhoštěm a také na silnici I/58 z Rožnova na Pindulu.

Dodatková cedule sněhové řetězy je spolu s dopravní značkou „Jiné nebezpečí“ umístěna také na cestě spojující Koryčanské Paseky a Dolní Paseky.

Komentáře