Značka zákaz vjezdu bude umístěna u odbočky na parkoviště městského úřadu. Ilustrační foto: PČR

Řidiči, kteří byli zvyklí parkovat v Bajerově ulici nadivoko, by si měli v následujících měsících pozor na pokuty. Město cestu směrem od Masarykova náměstí po náměstí Míru zjednosměrní.

„Podél tamních provozoven vznikne osm parkovacích míst a stání jinde bude zakázáno. Úsek je totiž nepřehledný, auta stojí až do křižovatky a vznikají tam často kolizní situace. Těch nebezpečných míst je v ulici ale více, neboť vozy někdy parkují až v oblouku a stěžují průjezd nejen autobusu, který zde jezdí na své pravidelné lince“ vylíčil vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin.

Šíře silnice podél parkoviště navíc kapacitně neumožňuje obousměrný provoz. „Vozy míjející se v tomto úseku měly problém se vyhnout,“ vysvětlil Ivo Marcin s tím, že parkování mimo vyznačená místa budou městští policisté kontrolovat a sankcionováno.

 

Finanční náklady na úpravu budou minimální, bude třeba pořídit několik dopravních značek a vyznačit stání. Změna dopravního značení už nabyla právní moci.

Další akcí, na níž se město v brzké budoucnosti chystá, je napojení cyklostezky na lávku přes řeku Bečvu u mostu U Janíků. „Potřebujeme dořešit třicetimetrový úsek, aby cyklisté nemuseli směrem od Tyršova nábřeží vjíždět na cestu, ale pokračovali dál na lávku a podjezdem do parku,“ řekl Petr Čtveráček z odboru investic.

Město se nyní nachází ve fázi přípravy dokumentace pro územní rozhodnutí. Realizace je naplánována na letní měsíce, náklady se vyšplhají na osm set tisíc korun.

Komentáře