Spolky a organizace, které chtějí předložit městu žádost o dotaci z programové podpory města v oblasti kultury, sportu a životního prostředí, by si neměli nechat ujít seminář, který se uskuteční ve velké zasedací místnosti radnice v pondělí 28. listopadu o půl čtvrté odpoledne.

  „Na něm budou blíže upřesněny specifikace a podmínky jednotlivých vyhlášených programových podpor a vysvětlen způsob vyplnění žádostí o podporu. Součástí semináře bude také praktická ukázka vzorového vyplnění žádosti,“ vysvětlil mluvčí radnice Tomáš Gross.

  Projekty mohou spolky a organizace předkládat od pondělí 5. do středy 14. prosince. Formuláře, podmínky a pravidla včetně harmonogramu jsou zveřejněny na webových stránkách města.

  Rozpočet zatím počítá pro dotace s částkou 10,39 milionu korun. Dalších 3,35 milionu korun pak město přispěje obcím mikroregionu na projekty v sociální oblasti.

  Letošní novinkou je vyhlášení samostatného programu na podporu komunitního života. Ten je určen podpoře činností komunitního života občanů, které napomáhají k rozvoji a uspokojování potřeb občanů města, zejména dětí a mládeže, rodin s dětmi a seniorů.

  „Jedná se například o podporu aktivit pro zdravý životní styl, komunitních sociálních prací, aktivit k oživení veřejného prostoru a ke zkvalitnění sousedských vztahů. Tento program se připojí k těm, jež vyhlašujeme pravidelně. Navíc bude samozřejmě podpořena také sociální oblast, to ale z programové podpory vyhlášené Sdružením Mikroregion Rožnovsko, nikoliv samotným městem,“ řekla Lucie Vančurová z odboru školství a sportu.

  Komentáře