Sršni odlétají z první ligy

Florbalisté Rožnova po pěti letech opouštějí první ligu. Ilustrační foto: archiv 1.FBK

Florbalisté Rožnova po pěti letech opouštějí první ligu. Klub, který svou úvodní sezónu zahájil na začátku nového tisíciletí do naší druhé nejvyšší soutěže postoupil v roce 2013. Hned v následující sezóně se dostal do play-off nejlepších týmů, pak ale v tabulce klesal níž a níž a už vloni musel o setrvání v první lize bojovat. Tehdy se ještě zachránil, letos však spadl do baráže. Jeho soupeřem v ní byly Petrovice a přestože Sršni  v sérii hrané na tři vítězná utkání vedli 2:1, doma v rozhodujících zápasech dvakrát prohráli a padají do národní ligy.

Rožnov – Petrovice 5:7 (0:3, 4:2, 1:2)

Florbalisté Rožnova pohřbili šance na výhru a tím  i vítězství v baráži hned v první třetině. Úvodních deset minut bylo ještě vyrovnaných, ale pak během krátké chvíle Sršni inkasovali dvě branky a třetí necelé dvě minuty před přestávkou. Z druhé části uběhlo pouhých osmnáct vteřin a bylo to 0:4. Teprve pak se hráči Rožnova probudili. Do konce druhého dějství se dotáhli na rozdíl jediné branky 4:5, ale Petrovice si ve třetí třetině dokázaly vedení pohlídat.

Rožnov – Petrovice 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)

Jako přes kopírák měl stejný průběh i začátek druhého domácího zápasu Sršňů. Už po minutě dostali první gól a na konci čtvrté minuty druhý. Žniva a po něm Kittel sice srovnali stav utkání, ale ve druhé části Petrovice opět získaly dvoubrankový náskok. Ten si už udržely do konce střetnutí a pro Sršně tak skončila jedna slavná etapa v historii klubu.

„Jde víceméně o generační problém. Bohužel ani v juniorech či v dorostu nemáme příliš silné ročníky a také  v okolí není moc kvalitních hráčů, kteří by naše týmy mohli posílit. Na druhé straně se nám rozrůstá základna těch nejmladších hráčů, takže o budoucnost rožnovského florbalu se zřejmě bát nemusíme,“ řekl prezident 1.FBK Rožnov Zbyněk Štamposký.