Trenér Sršňů Zbyněk Macura. Foto: Ubald Rutar

Florbalisté Rožnova byli jen krůček od vyřazení z play – down, souboje posledních čtyř týmů a pádu do baráže o první ligu. S týmem MVIL Ostrava prohrávali v sérii hrané na čtyři vítězná utkání už 0:3. Jenže v následujících dvou zápasech, venku a pak doma, byli úspěšní a jejich šance na odvrácení baráže stále žije.

1. FBK Rožnov – 1. MVIL Ostrava 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)

Utkání začali lépe hosté. Už ve 2. minutě se ujali vedení. Sršni, kteří měli na lavičce několik zraněných opor, mimo jiné Viktoříka, Krhuta, Čejpu či Stanislava Barabáše, odpověděli i v oslabené sestavě během krátké chvilky. V 5. minutě vyrovnali na 1:1. Velech pálil těsně vedle, ale Polášek dopravil odražený míček do odkryté ostravské brány. Do konce třetiny pak Rožnov otočil skóre. V 15. minutě měli hosté na trestné lavici hned dva hráče. Na dvojnásobnou přesilovku nastoupil i ne zcela zdravý Viktořík a po jeho střele poslal domácí do vedení dobře hrající Velech.

Také ve druhé části se jako první radovali z gólů hosté. Ve 30. minutě překonal Ciompu Tesárek. Nerozhodný stav vydržel téměř až konce třetiny. Ve 39. minutě ale Trčálek z půlky hřiště trefil přesně růžek ostravské svatyně a Sršni byli opět o jednu branku lepší.

Gól do šatny domácí povzbudil a v posledním dějství měli nad soupeřem převahu. Trefa Velecha ve 49. minutě zvýšila náskok Sršňů. Ostrava se sice po třech minutách ještě jednou dotáhla na rozdíl jediné branky, ale v 55. minutě Kratochvíl znovu zajistil Rožnovu dvoubrankový náskok. Pak už skórovali jen domácí. V 59. minutě se podruhé radoval Kratochvíl a tři vteřiny před závěrečnou sirénou upravil skóre na konečných 7:3 Hegar.

„I přes velká množství absencí důležitých hráčů jsme navázali na poslední výhru v Ostravě. Těšíme se do Ostravy a slibujeme všem dnes věrným divákům v hale, že rozhodující zápas se odehraje za dva týdny znovu v Rožnově,“ řekl po utkání kouč Sršňů Zbyněk Macura.

Stav série je z pohledu Rožnova 2:3. Šesté utkání se hraje v Ostravě v neděli 3. dubna, a pokud tam Sršni zvítězí, čeká je v sobotu 9. dubna doma rozhodující sedmý zápas.