BLOG: Běh za zdravím 2016

V pátek 9.září se za krásného letního počasí uskutečnil v okolí tenisových kurtů Malina v rožnovském parku již 26. ročník tradičního běhu Za zdravím. Jedná se o nejstarší a nejmasovější běh pro děti, jaký se kdy v Rožnově p.R. pořádal a pořádá.

Organizátor– Středisko volného času Rožnov p.R. připravil pro děti od věku 4- letých MŠ až po 9.třídy ZŠ celkem pět běžeckých tras různé délky a náročnosti od 150 m až po 1800 m.

O zájmu dětí, ale i doprovázejících pedagogů ze škol svědčí letošní neuvěřitelný počet startujících, tedy celkem 396 dětí z 8 mateřských a 9 základních škol okrsku Rožnov p.R.

Týmu pořadatelů z rožnovského SVČ se tuto masu běžců podařilo zvládnout i za cenu toho, že v mnoha kategoriích muselo být pro velký počet startujících a limitující šířku běžeckých tras uskutečněno více rozběhů a o pořadí pak rozhodly nejlepší časy závodníků, bez ohledu toho, v kterém rozběhu startovali.

Nejrychlejším nejmladším závodníkem na trati 150 m byla čtyřletý Denis Vilím z MŠ Kor.Paseky, naopak nejlepším běžcem na nejdelší trati 1800 m se stal Ondřej Smékal ze ZŠ Videčská v čase 5 min 26 sec. První tři závodníci v každé z devíti věkových kategorií obdrželi medaile a zbrusu nové diplomy s novým logem, které nechalo SVČ vyrobit na sérii následujících sportovních soutěží pro příští období.

Celkové výsledky běhu, jakož i další připravované sportovní soutěže jsou k dohledání na www stránkách SVČ Rožnov.

 Ing. Pavel Navařík

vedoucí oddělení sport a cizí jazyky

 Foto : Ivan Tihelka

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here