BLOG: Den Tance 2016

Od roku 1982 se 29. duben slaví jako Den tance. Tato tradice vznikla s oslavou narození slavného tanečního reformátora Jeana-George Noverrea. V posledních letech se tento den slaví v mnoha městech po celém světě krátkou taneční choreografií, která je tanečníky vyučována na veřejnosti – na ulicích, náměstích či nádražích. Do tohoto projektu “tance na ulici” se letos zapojilo i několik měst z České republiky.

V Rožnově organizovala program na Den tance taneční skupina Heart2Beat a Static Breakers pod Střediskem volného času. Celá akce probíhala v pátek 29. dubna na Masarykově náměstí za nádherného počasí. Tanečníci z Heart2Beat a Static Breakers si připravili mnoho působivých vystoupení a to od těch nejmenších až po tancující maminky. Součástí programu byla také výuka krátké sestavy, kterou návštěvníky vyučovaly pokročilé tanečnice spolu s Erikou Rutar Černou. V 16 hodin se Rožnovanům představili tři zástupci jezdců na BMX kolech. Tito odvážlivci předváděli své nebezpečné triky nad hlavami účastníků. K dispozici byl také stánek, kde si děti mohly vyrobit obrázky z nažehlovacích korálků.

Den tance je oslava projevu beze slov, kdy lze pohybem vyjádřit nejen své pocity. Tento den má lidi spojovat bez ohledu na národnost, politiku nebo náboženství. Tanec má mnoho podob, ale jen jedno poslání – spojovat lidi na celém světě. Snad se to i letos taneční skupině Heart2Beat a Static Breakers podařilo. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na příští rok.

Za TS H2BSB a SVČ Nikola Lesná, foto Jiří Románek

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here