BLOG: Nehoda před SVČ? Ne, pouze nácvik první pomoci

Opět v květnu pořádalo Středisko volného času v Rožnově pod Radhoštěm další lekci poskytování první pomoci. Tentokrát byla pro účastníky přednášky připravena autonehoda s chodcem a pád ze schodů. Přítomní získali nové poznatky – jak se zachovat při takové autonehodě, jak vytáhnout řidiče z auta, čeho se vyvarovat při nehodě. Jako druhá simulace úrazu byl pád ze schodů, kdy se účastníci museli postarat nejen o zraněného, ale také o hysterického člověka, který byl ze vzniklé situace v neklidu a mohl by svým chováním negativně ovlivnit další průběh pomoci zraněnému.

Chtěla bych poděkovat všem frekventantům, kteří se aktivně zapojovali do průběhu kurzů, velký dík patří také přednášejícím za trpělivý přístup, ale také všem pomocníkům, kteří věrohodně simulovali situace, při nichž je v možnostech každého člověka přispět k záchraně zdraví a života spoluobčanů.

Na dosavadní přednášky první pomoci bude od září 2016 navazovat další série, v nichž budou připraveny simulace neobvyklých zranění a nehod, ale i první pomoc při běžně vzniklých zraněních. Těšíme se na hojnější účast na kurzech první pomoci pro zájemce z Rožnova pod Radhoštěm i z širokého okolí.

Jitka Proroková, SVČ

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here