BLOG: Děti z rožnovska závodily v miniduatlonu

Za krajně nepříznivého počasí se v sobotu 14.května sešlo 32 dětí na Ranči Bučiska poblíž areálu skokanských můstků v Rožnově, aby změřily své běžecké a cyklistické možnosti a dovednosti v již 11.ročníku závodu v miniduatlonu, který pořádá Středisko volného času Rožnov p.R. již tradičně každý rok v polovině května.

Na Bučiskách to byl letos v pořadí již třetí závod po předchozím přespolním běhu a horských kolech. V minulých sedmi ročnících se série těchto závodů započítávala do celkového bodovaného poháru pod názvem Běháme, šlapeme a plaveme se SVČ Rožnov, letos šlo jen o samostatné závody, neboť se změnilo místo konání těchto soutěží a mj.se testovaly nové tratě v areálu Bučiska. Dříve tyto závody probíhaly na Horních Pasekách poblíž restaurace U Cvečků.

Pořadatelům se za stálého deště a rozbahněného terénu podařilo vytýčit tratě pro pět věkových kategorií tohoto miniduatlonu, který začínal vždy nejprve během, následným převzetím kola z provizorního depa, který tvořil dřevěný plot na Ranči, jízdě na kole a po jeho opětovném uložení do depa celý závod uzavřel druhý běh. Délky jednotlivých běžeckých i cyklistické trasy byla stanovena tak, aby je v pohodě zvládly i netrénované děti z řad nezávodní veřejnosti, pro něž byl miniduatlon určen především.

Nejmladšími vítězi se stali Matyáš Vik z HC Černí vlci a Natálie Drábková ze sportovní MŠ, nejstaršími pak Max Majer z Gymnázia Rožnov a Vendula Kociánová z BTO Zašová.

Pořadatelé ze SVČ Rožnov a o.s. Valašští Bačové se již těší na hojnou účast dětí v příštím ročníku seriálu těchto známých a oblíbených závodů.

Ing. Pavel Navařík, SVČ Rožnov p.R.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here