Frenštátské kluziště zahajuje sezónu. Připraveny jsou sportovní i kulturní akce
Frenštátské městské kluziště se po letní pauze připravuje na otevření. Osazen byl veškerý mobiliář a finišuje se s přípravou ledu. Pro návštěvníky je také opět připravený sportovní i kulturní program a novinkou letošní sezóny je možnost on-line rezervace ledové plochy.
Poslední úpravy mantinelů, vyznačení hokejových čar, zmrazení finálních vrstev ledu a frenštátské městské kluziště je připravené na novou sezónu. Ta tady odstartuje v pátek 5. prosince. Provozovatelem tohoto sportoviště je nově městská Sportovní agentura. Pro návštěvníky areálu se ale nic nemění.
JAN REJMAN, starosta města
“Ceníky jsme nechali stejné, jediné, co bude jiné, tak určitě doprovodné aktivity, Těch bude více. Sportovní agentura je tady od toho, aby hledala sportovce ve Frenštátě, takže se určitě můžeme těšit na sportovní aktivity na kluzišti v této sezóně 2025/2026 .”
Největší sportovní událostí ještě v tomto roce bude třetí ročník hokejového turnaje Fren Winter Classic. Ten se odehraje v sobotu 27. prosince.
ROBIN GEBAUER, ředitel, Městská sportovní agentura Frenštát p. R.
“Proběhne turnaj dětí ročníku 2015, potom se odehraje utkání týmů Nového Jičína a Kopřivnice ročníku 2018, no a na závěr to hlavní utkání veteránů Frenštátu a Nového Jičína.”
Kromě sportovních akci se na kluziště opět chystají i ty kulturní. První Ice party proběhne 13. 12. a celá produkce bude laděna v retro stylu.
ROBIN GEBAUER, ředitel, Městská sportovní agentura Frenštát p. R.
“Potom 26. 12. Proběhne Štěpánská Ice party, tam zase bude moderní hudba, osvětlení a bar, prostě příjemné prostředí.”
Novinkou pro tento rok je možnost on-line rezervace ledové plochy.
ROBIN GEBAUER, ředitel, Městská sportovní agentura Frenštát p. R.
“Kluziště je vlastně takový živý organismus, a budu rád, když lidé budou mít zájem a budou volat o rezervaci třeba na celou hodinu nebo hodinu a půl. Proto je důležité sledovat aktuální rozpis ledu, aby lidé nepřišli a zrovna někdo neměl ledovou plochu pronajatou. ”
Aktuální provozní doba kluziště je dostupná na webu safrenstat.cz. V současné době stálé probíhá reklamace vadného chladícího potrubí. Kvůli závadě muselo být kluziště v lednu minulého roku předčasně uzavřeno. Realizační společnost opravu odmítla, město tak nechalo potrubí vyměnit na vlastní náklady a s firmou se soudí.
JAN REJMAN, starosta města
“Byli jsme dokonce i na soudní mediaci, protože soudce chtěl najít nějakou cestu, abychom smírně vyřešili tento spor. Bohužel to se nepovedlo, to znamená, že budeme pokračovat v soudním řízení.”
Vleklý spor také brzdí další investice do tohoto areálu. Město by tady chtělo zajistit celoroční provoz, potřebné úpravy ale budou možné až po skončení soudního řízení a uzavření reklamace.











