Hasiči zachránili z hořícího objektu čtyři lidi

Budovu využívali lidé bez domova. V průběhu dvou let v ní hořelo třikrát. Foto: HZS ZK

Tři jednotky hasičů zasahovaly v noci na středu 13. září při požáru bývalého mlýna v centru Rožnova pod Radhoštěm. Čtyři lidé, kteří se v tu chvíli ve zchátralém domě zdržovali, utekli před ohněm na dřevěný přístřešek. Hasiči jim odtamtud pomohli slézt po žebřících.

Operační důstojník přijal zprávu o ohni v úterý čtyřicet minut před půlnocí. Na místo vyjeli hasiči z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Hutiska-Solance s automobilovou plošinou a čtyřmi stříkačkami.

První na místo dorazili jako první místní záchranáři, kteří viděli na dřevěném přístřešku stát čtyři lidi. „Přistavili k němu nastavovací žebříky a pomohli osobám slézt na zem. Pro možné podezření, že se nadýchaly zplodin hoření, povolal velitel hasičů záchrannou zdravotnickou službu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Oheň byl uhašen ve dvě hodiny ráno pomocí dvou vysokotlakých proudů vody a tří útočných proudů, z nichž jeden používali z výškové techniky. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. V půdním prostoru použili k odvětrání přetlakový ventilátor.

Na místo požáru se dostavil majitel objektu, Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. „Majitel uvedl, že na požárem poškozený objekt je vydán demoliční výměr. Budovu využívali lidé  bez domova. V průběhu dvou let v ní hořelo,“ řekl Roman Žemlička.

Událost je evidována jako požár beze škody. Příčina zůstává ve společném šetření policie a hasičů, protože byly ohroženy životy lidí.

Na místo museli hasiči znovu v půl osmé ráno, začalo totiž podruhé hořet. Navíc se ukázalo, že ve vedlejší místnosti spí tři tři lidí, kteří se nechtěli z místa hnout. Vyvedli je až policisté

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here