Konec telefonických a emailových rezervací vstupenek

Každá avizovaná akce bude mít, ať už na samostatném plakátu, měsíčním plakátu či webových stránkách, uvedeno závazné datum začátku předprodeje. U vysoce navštěvovaných akcí i hodinu. Ilustrační foto: TKA

Plnou verzi online předprodeje vstupenek spustil v polovině srpna T klub – kulturní agentura.  „Poté, co kolegové systém v červenci testoval, mají nyní diváci možnost zakoupit lístky na veškeré akce přes internet,” prozradil Martin Valášek s tím, že nebylo jednoduché zajistit finance a systém vyladit. Největší zásluhu na realizaci a spuštění mají podle něj technici agentury Petr Fojtášek a Pavel Švarc, kteří úzce spolupracovali s Martinou Peškovou a Petrou Krupovou, které vstupenky prodávají.

Jak velká je to novinka? 

Když jsem před dvěma lety nastoupil do T klubu – kulturní agentury, tak jednou z prvních věcí, které mě udivily, byl způsob rezervací a prodeje vstupenek. Dámy z ekonomického oddělení, které mají tuto agendu na starosti, jsem v duchu litoval, čím vším si musí projít a kolik telefonátů, emailů a dalších činností s tím souvisí. Postupně jsme zavedli online rezervaci, která ovšem problém neřešila, pouze zautomatizovala jednu malou část práce. Po dohodě s donátorem, který systém zaplatil a po několikaměsíčním ladění předprodejního systému, archaickému a zastaralému prodeji vstupenek konečně odzvonilo.

Jak se tyto změny dotknou nákupu vstupenek?

První a asi nejzásadnější změnou je zrušení předběžných telefonických a emailových rezervací. Každá avizovaná akce bude mít, ať už na samostatném plakátu, měsíčním plakátu či webových stránkách, uvedeno závazné datum začátku předprodeje. U vysoce navštěvovaných akcí i hodinu. Zpravidla to bude jeden měsíc předem. To v praxi znamená, že od té chvíle si budete moci koupit vstupenky online prostřednictvím našich webových stránek, fyzicky u nás v kanceláři T klubu nebo v Turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí. U pořadů s místenkami si můžete vybrat i místo, kde chcete sedět. U všech variant lze platit kartou přes chráněnou platební bránu, u online předprodeje je i možnost platit převodem. Tato možnost platí u většiny českých bank, pokud máte aktivováno internetové bankovnictví. A pokud vám zrovna chybí na účtu či v peněžence peníze na zaplacení, existuje ještě možnost rezervace, která po třech dnech automaticky vyprší. Stejným způsobem můžete zakoupit vstupenky i na všechny filmové projekce v kině Panorama.

Vstupenku si musím vytisknout?

Ano, při online nákupu si můžete vstupenku, kterou obdržíte emailem, vytisknout na své tiskárně, nebo všude tam, kde probíhá kamenný předprodej. Případně je možné u vchodu ukázat grafický kód na mobilu a my jej sejmeme přímo z displeje. Zní to možná složitě, ale doufáme, že si brzy všichni zvykneme a oceníte naši novou službu. Zátěžová zkouška proběhla u letošního ročníku Valašského folkrockování a žádné komplikace jsme nezaznamenali, drobnější nejasnosti jsme vyladili. Vstupenky se nevracejí, ale vytvořili jsme facebookovou skupinu s nabídkou lístků na naše akce.

 

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here