Kostel rozezní koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš

Orchestr lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ se představí na sérii adventních koncertů v osmu moravských městech. Foto: archiv souboru

Sérií adventních koncertů upořádá koncem roku Vojenský umělecký soubor Ondráš. Orchestr lidových nástrojů pod vedením Jaromíra Kučery spolu s pěveckými sólisty a dívčím sborem navodí adventními písněmi poklidnou atmosféru také v Rožnově pod Radhoštěm.

„Adventní zpěvy, které uslyšíte, se zpívaly v chrámech i domovech našich předků po staletí. Je v nich vyjádřena touha po novém životě, po nové radosti. Jsme stvořeni k radosti. K nekončící radosti. K radosti objektivní, která nebude jen nějakou bublinou k splasknutí… A proto i adventní rorátní zpěvy nás k této radosti chtějí nasměrovat,“ přiblížil autor programu Martin Kovář.

Pořad je rozdělen do čtyř částíod zvěstování příchodu Krále, se zaměřuje pozornost na Pannu Marii, jakožto matku, která naslouchá, až po zrození Ježíše. Zazní starobylé adventní a rorátní zpěvy v hudebních úpravách Martina Kováře a dalších autorů. „Diváci si vychutnají i zajímavé orchestrální skladby jako Čajkovského Andante Cantabile nebo soudobý Gabrielův hoboj od skladatele filmové hudby Ennio Morricone,“ slíbil Martin Kovář.

Adventní koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš se koná 19. prosince v kostele Všech svatých od šesti hodin večer.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here