Na rožnovském nádraží zastaví protidrogový vlak

V rámci kampaně Revolution Train dorazí na nádraží v úterý 14. listopadu protidrogový vlak. Foto: Revolution Train

Mikroregion Rožnovsko se rozhodl zapojit do unikátního vzdělávacího projektu Revolution Train, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog. V rámci kampaně dorazí na nádraží v úterý 14. listopadu protidrogový vlak. Jeho příjezd zajistil realizační tým projektu MAP+.

„Protidrogový vlak tvoří celkem šest vagónů. V jednotlivých vagónech návštěvníci procházejí příběhem, který sledují v několika multimediálních kinosálech protidrogového vlaku. Po každé části filmu se zvedá projekční plátno, za nímž je nainstalovaná věrná kopie místa, které přímo souvisí s dějem příběhu. V těchto prostorách pak probíhá interakce lektora s účastníky programu a díky intenzivní simulaci vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učení,” vylíčila Martina Novosádová, projektová a finanční manažerka MAP+.

Protidrogový vlak bude dopoledne přístupný žákům sedmých až devátých tříd základních škol v mikroregionu, od Zubří po Horní Bečvu. Pro veřejnost bude otevřen od 15.50 do 18.20 hodin.

„Je to velmi dobrý nápad, jak oslovit s protidrogovou problematikou mladé lidi. Věřím, že je projekt zaujme,“ řekl místostarosta Jan Kučera.

Díky podpoře Místní akční skupiny Rožnovsko, která akci financuje v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v ORP Rožnov pod Radhoštěm, budou prohlídky pro všechny zdarma.

Součástí projektu je sběr anonymních dat, která pak mohou jednotlivá města využít pro tvorbu koncepcí protidrogové prevence. Vlakový program absolvovalo už více než padesát tisíc lidí z Česka, Německa Slovenska i Polska, přičemž přes devadesát procent účastníků jej doporučuje jako nejlepší formu prevence.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here