Řidiče v Rožnově čekají komplikace v dopravě

Takzvané vysprávky čekají nábřeží Dukelských hrdinů a také úsek u Koliby pod Horů směrem na Dolní Bečvu. Ilustrační foto: archiv SR

Řidiči, projíždějící Rožnovem pod Radhoštěm, musejí počítat s dopravními komplikacemi. Hned na dvou úsecích silnice I/35 se totiž už v polovině října začne pracovat. „Takzvané vysprávky čekají nábřeží Dukelských hrdinů a také úsek u Koliby pod Horů směrem na Dolní Bečvu. Obě opravy se budou provádět za částečně omezeného provozu,“ upozornil mluvčí města Tomáš Gross.

Nejprve se začne pracovat na nábřeží Dukelských hrdinů, a to od 16. října. Zhruba kilometrový úsek od světelné křižovatky u Eroplánu až po městskou knihovnu se bude opravovat za provozu. Úsek v křižovatce bude řešen kyvadlově na třícestný semafor.

Světelná signalizace v křižovatce bude v době oprav vypnutá. Pracovat se bude vždy v délce maximálně pěti set metrů. „V řešeném úseku se nachází přechod pro chodce, který bude v době pokládky uzavřen. V blízkosti se však nachází druhý přechod pro chodce, který bude možno využít. Mimo úsek křižovatky bude provoz při pokládce řízen kyvadlově mobilní semaforovou soupravou. V případě prací v úseku autobusové zastávky, bude autobusová zastávka přesunuta ve směru na Valašské Meziříčí,“ poznamenala vedoucí odboru a správy majetku rožnovské radnice Michaela Slobodová. Práce skončí 22. října.

Poté se silničáři posunou o kousek dál ke slovenským hranicím. „Druhou lokací, která projde opravami, je zhruba třísetmetrový úsek u Koliby pod Horů na silnici vedoucí na Dolní Bečvu, Bumbálku a dále na Slovensko. I zde bude provoz řízen kyvadlově mobilní semaforovou soupravou v délce pracovního místa nejvýše tří set padesáti metrů,“ řekla Michaela Slobodová. Oprava potrvá od 23. října do 29. října.

U obou úseků žádají pracovníci firmy provádějící opravy i pracovníci odboru správy majetku o pochopení. „Prosíme tímto řidiče o schovívavost a trpělivost při průjezdu opravovanými úseky,“ doplnila Michaela Slobodová.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here