společnost

Strážníci představili opravenou budovu městské policie

Sedm milionů korun si dosud vyžádala rekonstrukce budovy městské policie. Služebna se přesunula z patra do přízemí a stala se tak přístupnou pro lidi s handicapem či maminky s kočárky. Příchozím navíc nabízí větší komfort.

„Prostorem pro klienty se při rekonstrukci začalo. Hlavním cílem bylo zajistit bezbariérový přístup k městské policii, vytvořit kultivovanější prostředí pro odbavení klienta a zajistit větší bezpečí strážníkům,”  přiblížil ředitel městské policie Aleš Pilař.

Čekárna, která se nachází hned za hlavními dveřmi z ulice, je vybavena lavicemi k sezení. Okno, přes které probíhá prvotní komunikace, je osazeno balisticky odolným sklem. Další jednání pak v případě potřeby probíhá v místnosti, kde se dá pohodlně posadit ke stolu a sepsat hlášení.

Foto: Alexandra Buršíková

Nové je také operační středisko. „Jednalo se o technicky nejnáročnější fázi rekonstrukce, protože do dispečinku jsou samozřejmě navedeny všechny sítě, které slouží k provozu služebny a k dohledu nad městem. Tedy kamerový systém, pult centralizované ochrany, počítačové sítě, telefonní linky a vnitřní zabezpečovací zařízení,“ vyjmenoval Aleš Pilař.

Vzniklo také nové zázemí pro výkon čtyřiadvacetihodinové služby, strážníci mohou využívat novou kuchyňku a sociální zařízení. Zmodernizováno je také služebního zázemí, tedy šaten a toalet a sprch. Hotovo už je také a také zateplení budovy a zhotovena byla i nová fasáda na celém objektu.

Nové je také operační středisko. Foto: Alexandra Buršíková

„Po celou dobu rekonstrukce byla služebna v provozu. „Pracovali jsme skutečně za bojových podmínek. Těžko se dá proto mluvit o otevření, chtěl jsem ale tímto způsobem poděkovat vedení města i zastupitelům za to, že nám svou náklonností umožnili vybudovat kvalitní zázemí pro práci,“ vysvětlil šéf rožnovských strážníků.

Zbrusu nový je také vstupní bezbariérový prostor pro veřejnost a zbrojní sklad. „V zabezpečení zbraní jsme se posunuli k vyššímu standardu bezpečnosti. Zbraně nejsou volně v trezoru ale ve speciální místnosti, která je homologovaná jako zbrojní sklad se vším potřebným elektronickým zabezpečením a signalizací,“ řekl ředitel městské policie.

Z velínu je nově kontrolován nejen provoz ve městě, ale také jsou chráněny městské objekty. Těch je patnáct. Kromě budov městských úřadů mají strážníci dohled nad školami, mateřinkami, knihovnou, služebnou hasičů a řeší se také připojení Střediska volného času.

Foto: Alexandra Buršíková

„Jsme rádi, že se nám podařilo základnu městské policie opravit. Chtěl bych poděkovat realizační firmě za odvedenou práci a současně popřát aby v nových prostorách lidé a zaměstnanci řešit maximálně přestupky v parkování nebo malé pokuty za rychlost. A strážníkům přeji, aby se v rámci služby na základnu vraceli v pořádku a zdraví a aby nemuseli zasahovat u zákroků, které by ohrožovaly životy jejich nebo občanů či návštěvníků města,“ řekl při slavnostním otevření služebny starosta Radim Holiš.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *