Sportovce čeká Běh rodným krajem Emila Zátopka

Přihlásit se do závodu je možné do 13. září e-mailem, formulář najdete na webu www.beh-roznov.koprivnice.org v záložce „přihlášení do závodu“ v liště napravo. Na stejném webu najdete i veškeré bližší informace a kontakty k závodu. Ilustrační foto: tomassp

Již popatnácté se v sobotu 16. září vydají sportovci na trasu závodu s názvem Běh rodným krajem Emila Zátopka. Poběží se na tradiční trase z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm. Běh rodným krajem Emila Zátopka ovšem není výhradně sportovní záležitostí, ale váže se na něj i spousta dalších doprovodných akcí, a to jak v Kopřivnici, tak v Rožnově pod Radhoštěm.

Start závodu je v Kopřivnici před Technickým muzeem Tatra v 11 hodin. Odtud se běžci vydají na 22,3 kilometrů dlouhou trať, která z Kopřivnice přes Štramberk, Ženklavu, Veřovice, sedlo nad pramenem Jičínky až do Rožnova pod Radhoštěm. Na trase závodu budou umístěny občerstvovací stanice. Cíl je v Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě v Dřevěném městečku.

Kromě hlavních kategorií jednotlivců i tentokrát mohou soutěžit týmy (mohou hlásit do soutěže družstev do 13. září 2017 na e-mail jiri.harasta@ktknet.cz). „Novinkou zde je, že v tříčlenném týmu musí být vždy jedna žena,“ upozornil Dušan Vrážel, vedoucí Odboru školství, který má na MěÚ Rožnov běh na starosti. „V cíli budou vyhlášeni nejlepší běžec a běžkyně z Kopřivnice a Rožnova pod Radhoštěm a také budou ocenění nejstarší běžec a běžkyně,“ doplnil Vrážel.

Na svůj oblíbený závod se samozřejmě chystá i starosta cílového města, který nechyběl ani v minulých ročnících. „Chtěl bych pozvat všechny na další ročník tohoto krásného závodu. Kdo Zátopka běžel, tak ví, na těžký závod to je. Ale výzvy jsou od toho, aby se překonávaly,“ pozval všechny sportovce na 15. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka starosta Rožnova Radim Holiš.

Souběžně s během jsou připraveny především pro děti zajímavé doprovodné akce. V Kopřivnici ještě před hlavním závodem odstartuje od 9 hodin Lidový běh, v jehož cíli obdrží všichni účastníci malou odměnu. Poté přijdou na řadu i nejmenší sportovci, pro které je připraven již historicky osmý Běh dětí v Kopřivnici. Jednotlivé kategorie podle věku dětí startují od 9.15 do 10.40 hodin. Také na děti čekají v cíli sladké odměny a trička.

V Rožnově pod Radhoštěm, kde je cíl Běhu rodným krajem Emila Zátopka, je taktéž připraven zajímavý program. Po poledni se začnou do místa cíle v Dřevěném městečku (kam bude vstup zdarma) blížit první závodníci a doběhy budou pokračovat až zhruba do 14 hodin. Poté bude následovat slavnostní vyhlášení nejlepších a až do 17.30 hodin kulturní doprovodný program v amfiteátru.

Přihlásit se do závodu je možné do 13. září e-mailem, formulář najdete na webu www.beh-roznov.koprivnice.org v záložce „přihlášení do závodu“ v liště napravo. Na stejném webu najdete i veškeré bližší informace a kontakty k závodu.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here