Strážníci upozorňují na neoprávněné blokování parkovacích míst

Zajišťovat si parkování na veřejném prostranství a na pozemku města dopravními kužely není přípustné. Ilustrační foto: archiv

Na neoprávněné užívání dopravních kuželů upozorňuje rožnovská městská policie. Během hlídkové služby je totiž strážníci nalézají v místech, kde jejich užití není opodstatněné. Někteří řidiči si jimi blokují místa ke stání u svého domu.

„Při nástřiku vodorovného dopravního značení se každý rok několik dopravních kuželů poškodí nebo ztratí. Patří to ke ztrátám, ke kterým dochází pravidelně. Bohužel okolnosti nálezu jsou někdy zarážející,“ přiblížil ředitel městské policie Aleš Pilař.

Parkování kolem obytných domů je podle něj dlouhodobým problémem. A zhoršuje se. Nárůst přihlášených vozidel v Rožnově je totiž závratný. Zajišťovat si parkování na veřejném prostranství a na pozemku města dopravními kužely však není přípustné. „Nehledě k tomu, že je to i bezohledné. Takto zablokované místo není možné využít nikým jiným po celý čas, kdy na něm nelegální uzurpátor stejně neparkuje a to celou situaci s volnými místy ještě zhoršuje,“ upozornil Aleš Pilař.

Žádá proto obyvatele Rožnova, kteří mají podezření na neodůvodněné zablokované parkovací místo, aby se obrátili na městskou policii, kteří zjednají nápravu.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here