Týdny pro duševní zdraví pokračují besedami v knihovně

Literátka Markéta Dohnalová bude předčítat a besedovat o vlastní zkušenosti se schizofrenií v knihovně ve středu 25. října. Foto: TOTální E Magazín

Týdny pro duševní zdraví , které pořádá obecně prospěšná společnost Iskérka, vstupují do druhé půle. V úterý 10. října bude v městské knihovně přednášet lékař a psycholog Miroslav Orel o strachu, obavách a úzkostech. Každý je zná, každý je někdy zažil, ale co dělat, když překročí zdravou mez a ochromí, spoutají a ovládnou člověka? Právě to se lidé dozvědí, když na besedu, která začíná od pěti hodin odpoledne, dorazí.

Ve čtvrtek 19. října od pěti hodin odpoledne bude psychoterapeut Michal Mlynář diskutovat o umění přijímat a umění odmítat. Čím více možností totiž podle něj lidé mají, tím méně jsou spokojeni, a tím hůře se dokáží rozhodovat.

A ve středu 25. října od pěti hodin odpoledne bude Markéta Dohnalová, autorka knih Homo psychoticus aneb člověk psyhotický a Homo psychoticus II aneb můj návrat ke studiu, předčí-tat a besedovat o vlastní zkušenosti se schizofrenií.

Důvod, proč se tato obecně prospěšná společnost do celorepublikové akce zapojuje, je zřejmý. Ve společnosti koluje o psychických onemocněních a lidech, kteří jimi trpí, spousta mýtů.

„Vycházíme z myšlenky, že informovanost veřejnosti snižuje neopodstatněný strach, zbavuje polopravd a předsudků a usnadňuje klientům jejich zařazení do běžného života či zaměstnání. Informovaný člověk může pomoci snížit závažné negativní aspekty, kterými jsou společenská izolace, ztráta přátel, snížené sebevědomí a pošramocené sebepojetí,“ vysvětlila ředitelka Iskérky Alena Jbaili.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here