Ve Spoláku vystoupí hvězda newyorské jazzové scény

Zpěvačka, pedagožka a skladatelka Marianne Solivan přijede do Rožnova 1. listopadu. Foto: archiv

Koncert americké zpěvačky, pedagožky a skladatelky Marianne Solivan, která ve středu 1. listopadu vystoupí ve Společenském domě, bude zlatým hřebem festivalu Jazzmenu.

Zpěvačka je jednou z nejstrměji stoupajících jazzových zpěvaček na newyorské scéně. „Když nastupovala na věhlasnou  Berklee College of Music zpívala odlehčený pop, ale rychle se rozhodla, že se chce naučit vše o hudbě jménem jazz. Získala zde dvojitý titul v oboru hudební představení a hudební vzdělávání, a vyučovala zde poté i sama po dobu jednoho roku. Poté nastoupila na New England Conservatory, kde získala vytoužený magisterský titul v oboru jazzu. Vyzbrojena dvěma prestižními tituly a impozantním talentem už od dva roky později  bodovala ve finále newyorské pěvecké soutěže Jazzmobile,“ popsal organizátor festivalu Zbyněk Terner.

Marianne Solivan doprovodí se svým triem význačná osobnost moderní jazzové scény, klávesista Walter Fishbacher. Tento talentovaný hudebník již devatenáct let působí v New Yorku, avšak původem je Rakušan. „Hudbě se věnuje od mládí, má za sebou mimo jiné pět let studia klasického piana a čtyři roky studia jazzového piana a kompozice ve Vídni. Koncerty tohoto umělce, často přirovnávaného k legendám jako byli či jsou Joe Zawinul, Chick Corea a Herbie Hancock, jsou vždy neskutečným zážitkem,” doplnil Zbyněk Terner.

Koncert se uskuteční od sedmi hodin večer.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here