Začíná akcemi nabitý víkend

Milovníci starých časů se mohou v sobotu těšit na poslední letošní jízdu historického vlaku, který bude pendlovat mezi Valašským Meziříčí a Rožnovem. Foto: Josef Beneš

Akcemi nabité dny nabídne třetí zářijový víkend. V pátek ve tři hodiny odpoledne bude slavnostně otevřen víceúčelový sportovní areál v Letenské ulici. „Program začne o půl třetí a bude pestrý. Na řadu postupně přijdou atletické soutěže pro malé i větší děti, exhibiční zápasy v házené, fit testy nebo vystoupení rožnovské taneční skupiny H2BSB. O samotné otevření hřiště se postarají zástupci vedení města a také čeští olympionici v čele s Danou Zátopkovou,“ přiblížil destinační manažer Marek Havran.

S atraktivním programem přichází také městská knihovna, kde se v pátek od půl sedmé večer koná LiStOVáNí. Kdo v pátek přijde do podkroví knihovny, může se těšit na scénické čtení z knihy Zvíře od známé americké psychoterapeutky Torey Hayden. Po představení bude následovat beseda a autogramiáda autorky.

Milovníci starých časů se mohou v sobotu těšit na poslední letošní jízdu historického vlaku, který bude pendlovat mezi Valašským Meziříčí a Rožnovem. O cestující se postará přes čtyřicet let stará motorová lokomotiva z roku 1974 s přezdívkou Pilštyk.

„V sobotu hodinu po poledni bude v Dřevěném městečku finišovat Běh rodným krajem Emila Zátopka, tedy dvaadvacet kilometrů dlouhý půlmaraton z Kopřivnice do Rožnova. Vstup do Dřevěného městečka je volný a od tří hodin odpoledne zpříjemní odpoledne všem běžcům i fanouškům hudební program v amfiteátru,“ prozradil Marek Havran.

Žánrově pestrý je také hudebně-kulturní program, který připravil rožnovský T klub – kulturní agentura. „V neděli od půl osmé večer se ve Společenském domě koná kombinovaný večer s názvem Líheň, který vytváří hudebník Ondřej Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem. Oba nabídnou velmi neotřelý solitérní soustředěný projekt, postavený na dialogu světla a zvuku,“ pozval dramaturg T klubu – kulturní agentury Martin Valášek.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here