Zubří hlasuje v referendu o krytém bazénu

Své ano, či ne krytému bazénu, jenž je součástí velkorysého plánu, budou lidé vhazovat do zvláštních uren umístěných v oddělených místnostech. Repro: archiv

Postaví Zubří multifunkční areál za sto padesát milionů korun, nebo ne? Tato otázka je předmětem referenda, které se ve městě koná dnes (pátek 20.) a zítra (21. října) společně s volbami do poslanecké sněmovny.

Své ano, či ne krytému bazénu, jenž je součástí velkorysého plánu, budou lidé vhazovat do zvláštních uren umístěných v oddělených místnostech. Tak se hlasy z referenda nesmíchají s těmi volebními. Místnosti se v pátek otevřou ve 14 a zavřou ve 22 hodin, v sobotu pak mohou lidé hlasovat od 8 do 14 hodin.

„Kvůli referendu se celá akce zbrzdila, a že v žádném případě už nestihneme příští rok venkovní bazén otevřít. To už je v tuto chvíli jasné. My jsme přesvědčeni, že to zasáhne celý multifunkční areál, který je koncipován tak, že bez vnitřního bazénu tato výstavba končí,“ poznamenal starosta Lubomír Vaculín.

Přípravné práce jsou pozastaveny. Co bude dál, ukáže, až výsledek referenda. Pokud občané Zubří rozhodnou, že se má v budování multifunkčního areálu i s krytým bazénem pokračovat, město je připraveno dokončit výběr dodavatele a zahájit stavbu v příštím roce.

Opozice je proti stavbě. „Je to obrovská investice, která město, jako je Zubří, zadluží na dlouhé roky,“ zdůvodnil Vladimír Krupa.

 

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here