Rožnov pod Radhoštěm

Baseballové naděje se utkaly na zimním turnaji v rožnovské městské sportovní hale

Rožnovský tým Camels připravil pro nejmladší baseballové naděje zimní turnaj. Užít si vzájemné zápolení a nabrat nové zkušenosti přijely týmy z Ostravy, Olomouce a Kunovic.

Dětem do osmi let věku byl určen zimní baseballový turnaj Winter Cup, který se vůbec poprvé odehrál v rožnovské Městské sportovní hale. Vzhledem k věku a zkušenostem, jsou pravidla a průběh jednotlivých zápasů od klasického baseballu trochu odlišná.

IVA KRETKOVÁ, organizátorka turnaje a trenérka, Camels Rožnov p. R.
„Nadhazuje trenér toho svého vlastního týmu, takže je to také trošku jednodušší. Trefit ten letící balon je samozřejmě strašně těžké, takže pro ty děti, já jsem momentálně spočítala, že tady mám pět dětí, které budu hrát úplně poprvé. Takže oni se s tím opravdu seznamují, a ty pravidla jsou tomu trošku uzpůsobena. Samozřejmě v každé té kategorii, jako by se přidávají další a další pravidla a ve skutečnosti to s tím mužským baseballem zatím nemá moc společného, ale to, že se tříská do balonu a běhá se po metách, tak to společné máme.

Malí rožnovští baseballisté trénují během zimy každý čtvrtek v tělocvičně Základní školy Pod Skalkou. Od dubna je můžete najít na travnaté ploše u fotbalového stadionu.

NELA JANÍČKOVÁ, hráčka Camels Rožnov p. R.
„Nejvíc mě baví, když si kutálíme nebo házíme, to je pro mě nejlepší a pro mě nejhorší je, když musíme odpálit, co nejdál.„

Kromě domácího týmu si na turnaj přijeli zasoutěžit také hráči a hráčky z Ostravy, Olomouce a Kunovic. Hrálo se systémem každý s každým s tím, že zápas trval 30 minut plus čas na dohrávku.

IVA KRETKOVÁ, organizátorka turnaje a trenérka, Camels Rožnov p. R.
„Je potřeba, aby ten tým, který ještě nebyl na pálce, nebyl v tom útoku, tak aby dohrál ten svůj útok. V tom je ten baseball trošku specifický, protože on nemá striktně stanovený časový limit. Hraje se na tři auty a vy nikdy nevíte, kdy se udělají nebo jak šikovné ty děti jsou. Máme teda ještě jedno omezení, protože pro ty děti je obrovsky těžké zahrát ten aut, to je opravdu velký výkon, a máme tedy omezení pět bodů na směnu, takže když ten útočící tým udělá pět bodů, tak se taky ta směna střídá.“

Bojovalo se stejně jako na jiných turnajích o poháry, medaile a drobné věcné ceny. Nakonec se nejvíc dařilo ostravským Šipkám, domácí Velbloudi se umístili na druhém místě, třetí skončili olomoučtí Skokani a pomyslná bramborová příčka zůstala pro kunovické Šneky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button