Bez kasina Synot frenštátskou Vlčinu nechce

Koupit a za 250 milionů rekonstruovat hotelový komplex Vlčina plánovala společnost Synot. Zastupitele Frenštátu požádala o změnu ve vyhlášce o hazardu. Ti ale ani po dvou hlasováních nepřijali žádné usnesení.

3 KOMENTÁŘE

  1. Oldřich Kutáč Celé toto jednání k bodu 14 bylo ze strany zastupitelstva fračkou a ukázalo se jak slabé je vedení města na čele se starostkou Zdenkou Leščišinovou,kterou mám rád jako kamarádku ale jako starostka je opravdu slabá ,což ukázalo hlasování jen o dalším jednání se Synotem ,když opravdu nevěděla co má udělat a říct na tři otázky Synotu.Možná to bude také tím jak rozhodli o jednání se Synotem, že v zastupitelstvu z 21 osob je polovina jenž nejsou frenštačané ale přistěhovaní občané což má také na jejich myšlení vliv.Nechodili každou neděli celá rodina na vycházku , zmrzlinu a koncerty ,které se vždy v neděli konaly na staré terase před Vlčinou s výhledem na Frenštát a celé Beskydy a při nepřízni počasí byly v restauraci,malé jídelně a čítarně čili v hale hotelu a vždy bylo nabito.Koncerty byly od 14 00 do 17 00.Musím podotknout že předtím než začal koncert ,tak jsme museli vydat cca 400 obědů ,což bylo každou neděli.Výše zmíněné prostory měly kapacitu 198 míst a když se hosté vystřídali dvakrát což bylo možné ,jídelníček měl 8 až 10 hotových jídel, krom stálého jíd.lístku na rozdíl ode dnes .Pan Mgr.Tom Káňa také dobře vystrašil ,hlavně své soukmenovce Naše Beskydy,tím že naznačil že město by na dobu 10 let se zaručilo 250 mil. Kč,kdyby to Synotu nevyšlo.Nezapoměl dodat že roční výdělek města je jen 236 mil Kč.Dobře ale proč také nehlasoval pro další jednání se svým hnutím se Synotem, který řekl že se nebrání dalšímu jednání a také počítá s tím že budou muset ustoupit proto to tady napadám,poněvadž hlasování bylo jak nepovedená komedie.Leošovi Bartošovi se nedivím že má obavy o svůj hotel ,podle mne neoprávněné, ba naopak by vydělal a hlasoval jak hlasoval ale neměl hlasovat vůbec protože u něj je to střet zájmů a to mi nikdo nevymluví ale to jsem mu již řekl osobně. Město již jednou zazdilo Vlčinu a to tím že za starosty ing. Orlíka rozprodalo veškeré zařízení aniž by mělo podepsanou kupní smlouvu s majitelem staveb.společnosti z Brna ,který nechtěl toto zařízení že si koupí nové a potom od koupi zešlo.Dodnes mohl hotel fungovat i když jako dvou hvězdičkový ale šlapal by.Zeptám se slovy klasika”kde udělali soudruzi ze zastupitelstva chybu”? Přitom v dnešním zastupitelstvu zůstala menší polovina lidí co tam byla za ing.Orlíka. Vlčinu město prodalo za 19 000 000 Kč ,zmázlo dluhy bývalých nájemců ve výši 10 300 000Kč,rok předtím zaplatilo za novou střechu 7 700 000 Kč čili podle mne město vydělalo za rodinné stříbro jak tomu samo říkali zastupitelé 1 000 000Kč,slovy jeden milion Kč,perfektní zisk.Dále chci říct že město ve svém zpravodaji lže tak jak komunisté za reálného socialismu tím že uvedlo”město urovnalo spor s bratry Zahradnikovými”.Tento spor srovnal až po skoro sedmi a půl letech ústavní soud a dal bratrům za pravdu z dodatkem že město jednalo nemravně.Zajímalo by mne ,kolik stály všechny ty soudy za 7 a1/2 roků. Pane Mgr. věřím že jste to nebyl Vy,který také městu poradil, nechť se s bratry Zahradnikovými soudí?

  2. Právník města má obavy z konkurence, která by vznikla členu rady města panu Bartošovi ? Nevím co za “katastrofa” mu padla na mysl. Podnikatelské problémy pana Bartoše ? Koaliční zastupitelé asi drží basu ve střetu zájmů svému kolegovi? Vypadá to tak! Frenštátu to nepřeji, máte krásné město, čtyři roky jsem tam studoval na SPŠE. Jedna z nejvýznamnějších staveb ve městě bude dál bohužel chátrat.

    • Omlouvám se, byl jsem upozorněn, že muž na obrazovce není právníkem města. Při poslechu 85 minut jednání ZM k bodu 14. jsem byl překvapen jeho neznalostí zákona č. 186/2016 sb. (který nahrazuje zákon č. 202 1990 sb.) o loteriích a hazardních hrách, který vstoupil v platnost 1. ledna 2017.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here