Cenu Čeňka Kramoliše pro pedagoga roku získala tanečnice Erika Rutar Černá

V jednotlivých kategoriích byly oceněny Markéta Grůzová (Výrazná pedagogická osobnost roku), Erika Rutar Černá (mladý pedagog do 35 let) a Zdeňka Kypetová (Dlouhodobá pedagogická činnost).

[fvplayer src=”https://youtu.be/LpdNTd1hmgU”]

Ve stejný den, kdy byl 239 let před naším letopočtem poprvé zaznamenán průlet Halleyovy komety, kdy v roce 1867 koupily Spojené státy americké od Ruska Aljašku, kdy v roce 1976 dostal Miloš Forman prvního Oscara, kdy v roce 2004 narukovali do výkonu základní vojenské služby v poslední branci a kdy se v roce 2010 podařilo vědcům z CERNu v urychlovači částic dosáhnou první srážky protonů, se 30. března roku 2016 uskutečnilo v obřadní síni rožnovské radnice už potřinácté vyhlášení ankety Pedagog roku.

Cenu Čeňka Kramoliše získala Erika Rutar Černá ze Střediska volného času, kde pracuje jako vedoucí tanečního oddělení Heart2beat a Static Breakers. Je označována za hlavního průkopníka a propagátora tanečních stylů z oblasti streetdance na Rožnovsku. Svým kreativním, osobitým a inovativním přístupem dostala moderní tance do podvědomí širokého spektra populace.

„Jsem šťastná za to, že jsem ohodnocena za práci, kterou miluji. Je to pro mě nádherný bonus. Největší radost mám ale z toho, že jsme, a za to, že na soutěžích vyhráváme. Nejcennější je, když člověk zvítězí sám v sobě. A to se nám daří,“ řekla Erika Ruthar Černá, která zároveň zvítězila v kategorii pro mladé pedagogy do pětatřiceti let.

Devětadvacetiletá učitelka začala tancovat v pěti letech pod vedením vedoucí tanečního oddělení Střediska volného času Eleonory Maléřové. „Nejen, že mě učila tancovat, ale dala mi možnost rozvíjet se směrem, kterým mě to táhlo. Tak jsem se dostala ke streetdance. Postupem času jsem začala tvořit vlastní choreografie a ještě později, před patnácti lety, jsem začala vyučovat. Poslední dva roky na plný úvazek jako pedagog volného času,“ vylíčila Erika Rutar Cerná, která si kromě finanční odměny odnesla také keramický dárek vyrobený klienty Domova Kamarád.

Výraznou pedagogickou osobností roku se stala Markéta Grůzová, která od roku 1992 působí na Základní škole Videčská jako učitelka českého jazyka a občanské výchovy. Vytvořila řadu digitálních učebních materiálů, které využívá při výuce nejen ona, ale také její kolegyně. Neustále sleduje nové trendy. Zabývá se projektem Finanční gramotnosti a ve spolupráci s bankou připravuje pro žáky velmi pěkné výukové programy.

Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost získala Zdenka Kypetová, která učitelskou dráhu zahájila v roce 1976 na Základní škole Pod Skalkou, kde působí dodnes. Aktivně se podílela na tvorbě školního vzdělávacího plánu na prvním stupni. Je koordinátorkou výtvarné výchovy na prvním stupni a při výuce využívá takové vyučovací metody, kterými žáky nenásilně zaujme a tím dosahuje i výborných vzdělávacích a výchovných výsledků.

Nejlepší učitele loňského roku vybírala pracovní skupina ke školství z návrhů, které obdržela od pedagogické i nepedagogické veřejnosti na základě výzvy z počátku letošního roku.

„Jsem moc rád za velké množství nominací opravdu kvalitních pedagogů, které letos pracovní skupina obdržela. Výběr těch nejlepších nebyl jednoduchý a poděkování patří samozřejmě všem, kteří se věnují výchově mladé generace Rožnova,“ uzavřel slavnostní odpoledne na rožnovské radnici místostarosta Jan Kučera.

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here