Fond rozvoje města končí

Využití fondu bylo v posledních letech minimální, na trhu je dostatek bankovních i nebankovních produktů, které umožňují drobné opravy domů a bytů financovat.

Možnost získání drobných půjček na opravy bytového fondu nabízel Rožnov pod Radhoštěm od roku 2010. Grafika: Libor Gold

Fond rozvoje města končí. Rozhodli o tom rožnovští zastupitelé. Možnost získání drobných půjček na opravy domů a bytů nabízel Rožnov pod Radhoštěm obyvatelům města od roku 2010.

„Ve své době to byl žádaný produkt. Jeho využití je však v posledních letech minimální. V roce dva tisíce čtrnáct z něj byly čerpány pouze čtyři tisíce a letos nepřišla žádná jediná žádost o půjčku,“ poukázal vedoucí finančního odboru Martin Hrnčárek.

Důvodem nízkého zájmu je podle něj dostatek bankovních i nebankovních produktů, které umožňují drobné opravy financovat.

„Úrokové podmínky bank jsou velice přijatelné a dostupné a město svým Fondem rozvoje bydlení duplovalo tyto služby bankovních domů,“ řekl Martin Hrnčárek.

Naopak stoupající tendenci má počet žádostí o dotaci na inženýrské sítě z Fondu rozvoje technické infrastruktury. „Ten je velmi využíván, předpokládáme, že, že v letošním roce bude jeho čerpání na hranici maxima. V rozpočtu města je alokováno šest milion čtyři sta tisíc korun a přesunuta sem bude také část prostředků z Fondu rozvoje města ve výši tří milionů korun,“ poznamenal hlavní ekonom města.

Fond rozvoje technické infrastruktury je primárně určen na krytí investičních potřeb města-

„Především pak na pořízení, budování, rozšiřování a technické zhodnocení technické infrastruktury města, například vodovodu, kanalizace či veřejného osvětlení, nebo veřejných a účelových komunikací a chodníků s tím, že pokud tyto investice při stavbě například vlastního domu realizuje soukromá osoba, město od ní následně vybudované sítě z prostředků tohoto fondu odkoupí za zhruba šedesát procent pořizovacích nákladů,“ doplnil mluvčí města Tomáš Gross.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here