Frenštát pod Radhoštěm
Ivana Vrtalová: Pustevnám chybí to podstatné – připomínka historie. S nápadem přišel pamětník
Ke konci roku 2019 navštívil obecní úřad pan Josef Petr, rodák z Trojanovic, který jako pamětník zbytků poustevny/jedné z pousteven na Pustevnách zakreslil její lokalizaci do mapky.
V roce 2020 představil Pavel Cupák na Zastupitelstvu obce Trojanovice návrh dubové zvoničky určené pro umístění na obecním pozemku před Galerií ve vlastnictví Pavla Cupáka. Realizace zvonička mu nebyla zastupitelstvem na obecním pozemku umožněna, ale návrh svou duchovní podstatou, materiálem a jednoduchostí ztvárnění vystihl asketický život poustevníků a oprášil do té doby neuchopenou výzvu k obnově spirituality Pusteven od pana Petra.
V rámci projektu Frenštát Po Zitivní vznikl záznam povídání o tomto projektu s místostarostkou Trojanovic Ivanou Vrtalovou.