Karta hosta Rožnova nabídne turistům výrazné slevy

Karta hosta Rožnova, brožurka s přehledem významných akcí roku a supervíkendy. To jsou novinky pro nadcházející turistickou sezonu v Rožnově pod Radhoštěm.

Rožnovský destinační manager Marek Havran představil na Vll. Konferenci cestovního ruchu Východní Moravy novinky pro letošní turistickou sezonu. Foto: Michal Burda

Kartu hosta Rožnova, novinku pro letošní turistickou sezonu, představil na Vll. Konferenci cestovního ruchu Východní Moravy rožnovský destinační manager Marek Havran. „Nabídne hned několik výrazných slev na přibližně šest největších místních atraktivit, jako je Valašské muzeum v přírodě, Rožnovské pivní lázně nebo Jurkovičovu rozhlednu. Kartu s kupony, díky nimž návštěvník města ušetří až několik stovek korun, získá každý, kdo se v Rožnově ubytuje alespoň na dvě noci,“ přiblížil Marek Havran.

Účastníkům konference dále představil tištěnou brožurku s přehledem významných akcí roku, kterou Rožnov vydal vůbec poprvé v historii, a která se podle něj setkala s příznivým ohlasem.

Třetí a poslední novinkou, o níž destinační manager před odborníky z mnoha míst Moravy, Čech i Slovenska mluvil, je první vlaštovka mezi takzvanými velkými eventy roku, a sice supervíkend od 10. do 12. června, v němž se spojí dvě velké třídenní události: folklorní festival Ondrášova Valaška a akce s názvem Rožnov patří dětem, v níž se spojí tři pořady, a to Rozhýbejme Rožnov, Pohádkový les a dětský den.

„Jsme rádi, že jsme mohli za Rožnov odprezentovat naše běžící i chystané projekty a zároveň se potkat se spoustou odborníků v cestovním ruchu a předběžně prodiskutovat další spolupráce,“ řekl Marek Havran s tím, že nejbližší velkou akcí ve městě je nadcházející Josefský jarmark, který se uskuteční 18. a 19. března. Následovat pak budou třídenní Velikonoce na Valašsku, jež se ve skanzenu konají od 26. do 28. března.

Konference cestovního ruchu se v hotelu Eroplán uskutečnila v úterý 23. února. V rámci programu účastníci získali informace o podpoře cestovního ruchu v regionech ze strany agentury Czechtourism. Ředitelka pořádající Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová informovala o výsledcích cestovního ruchu v tomto regionu za rok 2015 a ředitel společnosti m-Ark pak prezentoval statistické výsledky a trendy návštěvnosti Zlínského kraje a dalších moravských krajů v loňském roce.

Závěr konference patřil vyhlášení výsledků soutěže HIT sezony, kterou vyhrálo Centrum slováckých tradic. V nepodnikatelském sektoru zvítězil produkt města Kroměříž  nazvaný Kroměříž 2016 v barvách, světle, umění. Počinem roku se stala rozhledna Kelčský javorník.

„Cena pro nás byla překvapením a zároveň nás velmi potěšila. Takový úspěch jsme nečekali. Jen jsme využili příležitosti přihlásit se,” komentovala ocenění Markéta Burdová, projektová manažerka Podhostýnského mikroregionu, který sdružuje patnáct obcí.

Přesná čísla návštěvnosti k dispozici nejsou, neboť je rozhledna přístupná zdarma. Podle Markéty Burdové už ale na Kelčský Javorník zavítaly tisíce lidí.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here