Koryto řeky Bečvy muselo ustoupit nově budované silnici

Tok se se upravuje kvůli rozšíření silnice I/35. Poté, co silničáři pustili Bečvu do levého koryta, začali pracovat na pravém břehu.

[fvplayer src=”https://youtu.be/JDKYpdYf-DU”]

Nově vybudovaným korytem teče v Zubří od pondělí 11. dubna Rožnovská Bečva. Řečiště bylo nutné posunout kvůli rozšíření křižovatky o odbočovací pruhy do města.

„Dostali jsme se do takové mezifáze. Po první etapě, což byla výstavba levého břehu, přecházíme do výstavby pravého břehu, a proto bylo nutné přepustit vodu na levý břeh,” řekl Jiří Vašek ze společnosti Cobbler Zašová,

Stavbaři v předchozích měsících rozdělili koryto řeky kovovou stěnou. Levý břeh v délce čtyř set metrů pak o patnáct metrů posunuli do strany a řečiště vydláždili. Na pravém břehu se bude pracovat do června.

„Tento způsob práce je dobrý pro nás stavebníky, protože jsme tím zamezili komplikacím, tak pro životní prostředí, protože ryby si mohly volně plout a nebyly rušeny,“ vysvětlil Jiří Vašek.

V dalších měsících stavebníci zpevní pravý břeh, postaví opěrné stěny, nového mostu a na nich pak nové těleso silnice I/35, po níž by řidiči, a to včetně odbočovacích pruhů, měli začít jezdit v listopadu.

„Od rozšíření křižovatky si slibujeme plynulejší, rychlejší a bezpečnější provoz, což je pro naše obyvatele důležité, neboť při provozu, kdy městem projede až patnáct tisíc aut, je složité vyjet z centra na hlavní silnici a naopak,“ poznamenal starosta Lubomír Vaculín.

Stavební náklady přijdou na zhruba sto deset milionů korun.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here