Lyžaři ze Ski Soláň reprezentovali na Zimní olympiádě dětí a mládeže

Zimní olympiáda dětí a mládeže v Chomutově. Foto: Jaroslav Trhlík

Závodníci rožnovského Ski klubu Soláň tvořili páteř družstva Zlínského kraje v alpských disciplínách při letošní Zimní olympiádě dětí a mládeže. Ta se koná jednou za dva roky, je určena mladým sportovcům ve věku 12 až 15 let a kraje se v jejím pořádání střídají. Centrem té letošní byl severočeský Chomutov.

Družstvo Zlínského kraje v alpských disciplinách tvořilo pod vedením trenéra Petra Pokorného osm závodníků, z nichž šest míst tvořili žáci z rožnovského klubu Ski Soláň. V mladším žactvu reprezentovali Vít Kejhar a Tereza Šerá, ve starším Vojta Bambušek, Martin Pokorný, Míša Mikesková a Ema Dvořáková. Družstvo doplnil i Matěj Hrstka, který zaskočil v disciplině skikros, jež nemohlo akrobatické lyžování obsadit. Na rozdíl od minulé olympiády přálo po celou dobu jejího konání počasí, i když pořádná dávka sněhu napadla teprve před jejím zahájením.

Na dobře upravených tratích zahájili v pondělí 18.1.alpští lyžaři obřím slalomem,kde se nejlépe dařilo ve starších žácích Vojtovi Bambuškovi, který se umístil na 6.místě, stejné umístění na 11. místech dosáhli Míša Mikesková, Martin Pokorný a Vítek Kejhar. Podstatně lepších výsledků dosáhli naši závodníci druhý den v tzv. vyřazovacím závodě ve slalomu. Na bronzovou medaili v mladších žácich dosáhl Vítek Kejhar, Míša Mikesková byla čtvrtá, Vojta Bambušek pátý a Ema Dvořáková obsadila 6. místo, Martin Pokorný byl 10. a Tereza Śerá 14. Soutěže v alpském lyžování byly ukončeny ve středu speciálním slalomem, kde nejlépe skončili na pátém místě Tereza  Šerá a Míša Mikesková, mladších žácích byl šestý Vítek Kejhar, Ema Dvořáková byla devátá.

Ve čtvrtek se konaly na relativně obtížné trati závody ve skikrosu o čemž svědčily i zásahy záchranné služby. Velmi dobře zajel Matěj Hrstka, která ač tuto disciplinu nikdy netrénoval se probojoval ve starším žactvu až mezi posledních osm závodníků a hlavně skončil bez úrazu.

Družstvo Zlínského kraje, jehož patronkou byla česká olympionička Olga Charvátová – Křížová po započtení všech disciplín skončilo ze čtrnácti krajů na hezkém třetím místě a naši závodníci k tomu přispěli svým dílem.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here