Provoz v Bajerově ulici se zjednosměrní

Šíře silnice podél parkoviště kapacitně neumožňuje obousměrný provoz.

Značka zákaz vjezdu bude umístěna u odbočky na parkoviště městského úřadu. Ilustrační foto: PČR

Řidiči, kteří byli zvyklí parkovat v Bajerově ulici nadivoko, by si měli v následujících měsících pozor na pokuty. Město cestu směrem od Masarykova náměstí po náměstí Míru zjednosměrní.

„Podél tamních provozoven vznikne osm parkovacích míst a stání jinde bude zakázáno. Úsek je totiž nepřehledný, auta stojí až do křižovatky a vznikají tam často kolizní situace. Těch nebezpečných míst je v ulici ale více, neboť vozy někdy parkují až v oblouku a stěžují průjezd nejen autobusu, který zde jezdí na své pravidelné lince“ vylíčil vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin.

Šíře silnice podél parkoviště navíc kapacitně neumožňuje obousměrný provoz. „Vozy míjející se v tomto úseku měly problém se vyhnout,“ vysvětlil Ivo Marcin s tím, že parkování mimo vyznačená místa budou městští policisté kontrolovat a sankcionováno.

 

Finanční náklady na úpravu budou minimální, bude třeba pořídit několik dopravních značek a vyznačit stání. Změna dopravního značení už nabyla právní moci.

Další akcí, na níž se město v brzké budoucnosti chystá, je napojení cyklostezky na lávku přes řeku Bečvu u mostu U Janíků. „Potřebujeme dořešit třicetimetrový úsek, aby cyklisté nemuseli směrem od Tyršova nábřeží vjíždět na cestu, ale pokračovali dál na lávku a podjezdem do parku,“ řekl Petr Čtveráček z odboru investic.

Město se nyní nachází ve fázi přípravy dokumentace pro územní rozhodnutí. Realizace je naplánována na letní měsíce, náklady se vyšplhají na osm set tisíc korun.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here