Rožnov uspěl v soutěži Zlatý erb

Smyslem klání je podpořit modernizaci místních samospráv v oblasti informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií.

Do krajského kola soutěže Zlatý erb se letos přihlásilo dvacet obcí a sedm měst. Foto: MěÚ Rožnov p. R.

Moderní grafika, snadná orientace a aktuální informace vynesly internetové stránky Rožnova pod Radhoštěm v soutěži Zlatý erb na jedno druhé a jedno dělené druhém místo.

„V kategorii Nejlepší webová stránka města jsme se umístili hned za vítěznými Otrokovicemi,“ přiblížil krajský radní a rožnovský zastupitel Jaroslav Kučera.

V kategorii Nejlepší elektronická služba získal Rožnov dělené druhé místo se Zlechovem, přičemž první místo obsadil Holešov.

„V této oblasti je město velmi hodnoceno za zřízení rezervačního systému, kterým si občané mohou na konkrétní datum a čas rezervovat vyřízení cestovních dokladů, občanských nebo řidičských průkazů,“ vysvětlila Jitka Porubová, která je administrátorkou webu města.

„Obě ocenění nás samozřejmě velmi těší, na druhou stranu je potřeba se inspirovat u vítězných měst a služeb a podívat se, jak bychom mohli webové stránky ještě dále zlepšit ku prospěchu občanů a návštěvníků Rožnova,“ řekl starosta Radim Holiš.

Do krajského kola soutěže Zlatý erb se letos přihlásilo dvacet obcí a sedm měst. Smyslem klání je podpořit modernizaci místních samospráv v oblasti informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Webové stránky a elektronické služby přihlášených obcí hodnotí odborná porota, cenu veřejnosti získává obec či město, které prostřednictvím internetového hlasování získá nejvíce hlasů od občanů.

V krajských kolech odborná porota hodnotí takzvané povinně zveřejňované informace na webu, kvalitu úřední desky, rozsah zveřejněných dalších informací, ovládání webu a jeho přehlednost, výtvarné zpracování, bezbariérovou přístupnost pro nevidomé i podporu zobrazení na mobilních zařízeních. V hodnotící komisi jsou zastoupeni odborní pracovníci krajského úřadu a také novináři.

„Na hodnocení a následném vyhlašování výsledků krajského kola se již tradičně spolupodílíme, protože je i naším zájmem, aby města a obce dobře informovaly své občany. A webové stránky jsou v dnešní době jednou z klíčových forem vzájemné komunikace mezi obecními úřady a občany,” řekl Petr Navrátil, radní Zlínského kraje zodpovědný za oblast školství, mládeže a sportu a zároveň i předseda hodnotící komise krajského kola soutěže.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here