Rožnovští tenisté třicetkrát ve finále

Mimořádně vydařenou zimní sezónu prožívá rožnovský Tenisový klub Radegast. Jeho hráči a hráčky v halových turnajích postoupili téměř třicetkrát do finále, které v sedmnácti případech proměnili v celkové vítězství. „Je to opravdu skvělá bilance za první dva měsíce zimní halové sezóny, kterou se snad může pochlubit jen středisko vrcholového sportu Prostějov. Poctivá, pečlivě zorganizovaná příprava v Synot TIP hale prostě přináší výsledky a radost dětem i jejich rodičům,” řekl prezident TK Radegast  Josef Kramoliš.

K oporám klubu patří Dominik Holiš, který vyhrál dva turnaje a dvakrát byl ve finále. Maximálně úspěšná pak byla Karolína Kubáňová. Startovala sice jen na dvou turnajích, ale na obou dokázala zvítězit jak ve dvouhře, tak v deblu. Tři tituly pro klub získala Dominika Kramolišová, navíc se probojovala do finále na silně obsazeném turnaje ve Frýdku-Místku, kde nestačila jen českou reprezentantku Kolářovou. Stejný počet výher přidal ve starších žácích Matěj Kubín a v mladších se čtyřikrát radoval z prvenství Pavel Kubáň. Další dobré výsledky zaznamenali Tomáš Hrachovec a David Zeithamel. „Ti se zatím potýkají s přechodem do starší kategorie, ale jejich čas určitě přijde,” podotkl Josef Kramoliš.

Tenisová akademie TK Radegast Rožnov se nevěnuje jen špičkovému závodnímu tenisu, mnoho dětí tady dělá tento sport jen pro radost. „Akademie vyznává krédo zřejmě nejznámějšího tenisového odborníka Nicka Bolletieriho. Ten říká: Hodnota dlouhodobého tréninku je hlavně v tom, že se děti naučí respektovat sebe i ostatní a tvrdě pracovat při všem, co kdy v životě budou dělat. Učit se tenis to jsou i lekce, jak žít šťastný a produktivní život,” uzavřel Josef Kramoliš hodnocení první poloviny zimní sezóny.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here