Sportovci si z kina Panorama odnesli ocenění

Sportovcem roku 2015 se stali moderní pětibojařka Natálie Dianová, družstvo starších žáků házené a trenér ledních hokejistů Lubomír Poruba.

[fvplayer src=”https://youtu.be/E9reK8cj4tg”]

Kdo přišel v úterý 5. dubna ve čtyři hodiny odpoledne do kina Panorama, mohl to sledovat na vlastní oči. Konal se zde totiž osmý ročník ankety Sportovec roku 2015. V uvolněné atmosféře, kterou odstartoval v úvodní scénce starosta s místostarosty a jíž umocnila moderátorská dovednost mluvčího města Tomáše Grosse společně s hudebními vstupy skupiny Minions při rožnovské základní umělecké škole, zatleskali přítomní postupně jedenácti sportovcům, třem kolektivům a dvěma trenérům. Udělena byla Cena starosty města a Vyhlášeno bylo rovněž osm osobností rožnovského sportu. Ze všech oceněných byl vybrán a vyhlášen Sportovec roku 2015. Tím se stali moderní pětibojařka Natálie Dianová, družstvo starších žáků házené a trenér ledních hokejistů Lubomír Poruba.

Za Natálii Dianovou přišel převzít ocenění otec. „Dcera nepřijela, protože se připravuje na Světový pohár v Maďarsku, který se uskuteční v polovině dubna. Jejími cíli pro letošní rok je nominace na olympiádu a co nejlepší umístění na mistrovství světa,“ přiblížil.

Trenér hokejové přípravky Lubomír Poruba byl z ocenění překvapen. „Nicméně jsem šťastný, že jsem byl za léta práce městem ohodnocen. Nadále si přeju, abych děti, které trénuji, něco naučil, aby je sport bavil a vyrostli z nich slušní lidé,“ řekl.

V kategorii individuálních sportovců do patnácti let byli vyhlášeni kickboxer Jan Hoffman, tenista Adam Jurajda, biatlonistka a běžkyně na lyžích Natálie Laura Mynářová, sportovní lezkyně Lenka Slezáková a sdruženář a skokan na lyžích Daniel Škarka.

Z dorostenců a juniorů získali ocenění Sportovec roku 2015 kickboxerka Taťána Jurčíčková, sdruženář a skokan na lyžích Lukáš Kuběna a běžkyně na lyžích Lucie Krupová.

V kategorii seniorů, tedy sportovců nad jednadvacet let byli vyhlášeni moderní pětibojařka Natálie Dianová, kickboxerka Veronika Kohutová a skokan na trampolíně Adam Sült.

Za sportovní kolektivy si ocenění z kina Panorama odneslo v žákovském kolektivu do patnácti let družstvo starších žáků oddílu házené, v dorosteneckém a juniorském kolektivu do jednadvaceti let družstvo starších dorostenců oddílu házené a v seniorském kolektivu nad dvacet jedna let dvojice skokanek na trampolíně Naďa Palacká a Kateřina Solanská.

Trenéry roku 2015 se stali Lubomír Poruba za lední hokej a Zdeněk Tobola za sportovní kickboxing.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here