Už jako malá jsem chtěla být policistkou, říká nová strážnice

Čtyři nové strážníky přijala do svých řad rožnovská městská policie. Kateřina Polášková je mezi nimi jedinou ženou. „Už na základní škole jsem chtěla být policistkou. Proto jsem také nastoupila na Střední policejní školu v Holešově, kterou jsem úspěšně absolvovala,“ vysvětlila jednadvacetiletá žena, která se po celé čtyři roky nemohla dočkat, až studium vymění za praxi. „Skoro celou školu jsem proležela v právech. Už se proto těším, až začnu konečně pracovat. Pomáhat lidem v ulicích města byl vždy můj sen,“ řekla Kateřina Polášková.

Pavel Němec sice v dětství nesnil o tom, že se stane policistou, chtěl ale mít práci, která má smysl. „Vystudoval jsem průmyslovku, ale netoužil jsem po sedavém zaměstnání. Proto jsem se přihlásil do výběrového řízení na místo strážníka. Těším se, až začnu pracovat,“ vylíčil třiadvacetiletý muž.

[fvplayer src=”https://youtu.be/ngoMBRAHWSo”]

Rožnov bude mít čtyři nové strážníky (TV Beskyd)

Do služby nastoupí společně s Kateřinou Poláškovou, Jakubem Křenkem a Jakubem Vaškem 1. března. Tedy ihned poté, co získá osvědčení o absolvování tříměsíčního kurzu v akreditovaném školicím středisku pro městské policisty v Ostravě, který se svými kolegy zahájil počátkem prosince.

„Řady městské policie jsme museli doplnit, neboť pracovní poměr u nás z důvodu nesplnění profesních požadavků ukončili na sklonku roku čtyři strážníci,“ vysvětlil ředitel Aleš Pilař, který s novými posilami absolvoval v pondělí 1. února den řízené praxe.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here