Aleš Pilař: V Kulturní ulici budou padat pokuty

Parkoviště v Kulturní ulici. Foto: Alexandra Buršíková

Přestože bylo v listopadu uplynulého roku rozšířeno parkoviště v Kulturní ulici ze čtyřiceti na osmdesát míst, stížností na špatně zaparkovaná auta v této části města neubylo.

Neukáznění řidiči odstavují vozy před vjezdy k domům, takže například senioři nebo handicapovaní mají problém dostat se domů. To ale není jediný problém, který způsobují. Zhoršují průjezdnost ulice, takže sanitky či hasičská auta a vozy zimní údržby mají problém tam projet. A s popeláři už raději rovnou vyjíždíme jako doprovod i my,“ vylíčil ředitel městské policie Aleš Pilař s tím, že strážníci přitvrdí v udělování pokut.

Rozšířené parkoviště zeje prázdnotou, lidé dál blokují průjezdnost ulice.

„V případě, že bude vozidlo tvořit překážku v provozu, nebo bude průjezd ulicí ztěžovat, bude městská policie nucena přistoupit k přísnějším sankcím za špatné parkování. Volný průjezd ulicí je nezbytný především pro vozidla záchranné služby a hasičů. Není možné kvůli lenosti způsobovat problémy ostatním. Chápu, když si někdo potřebuje něco vyložit, ale je nezbytné ihned poté, co věci zanese do bytu, přeparkovat,“ upozornil ředitel městské policie.

Pravidelný monitoring nového parkoviště přitom ukazuje, že jeho kapacita není vždy plně využita. To dokládá jak dohled kamerovým systémem, tak kontroly hlídek nejen ve dne, ale i noci.

Nesmlouvavý přístup ke hříšníkům by si obyvatelé Kulturní ulice přáli. „Je až neuvěřitelné, že lidé nedodržují předpisy, když je kousíček dál poloprázdné parkoviště. Tohle mi hlava nebere. Kdyby se tak bezohledně choval každý, doprava v Rožnově zkolabuje,“ poznamenal Libor Kunčický.

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here