Vedení Rožnova vyzývá lidi k protestu proti křižovatce U Janíků

[fvplayer src=”https://youtu.be/XNCZbvc19h8″]

Podepište, že se vám nelíbí křižovatka U Janíků. K tomu vyzývá vedení Rožnova pod Radhoštěm občany města. Na webových stránkách umístilo text protestního textu a chce tak přesvědčit Ředitelství silnic a dálnic, aby křižovatku změnilo.

13 KOMENTÁŘE

 1. Vůbec by nebylo špatné, když už se do toho bude asi opět zasahovat přidat odbočovací pruh, směrem na Bečvu. Myslím, že by nebyl žádný problém posunout chodník, stejně je tam plno zbytečného místa, tím pádem by nebyly takové kolony v pravém pruhu.

 2. Za současné vedení a radu města bych ráda uvedla, že tuto funkci zastáváme rok, v době našeho nástupu byla stavba kompletně povolena. V územním řízení v roce 2009 samozřejmě město Rožnov mělo možnost jako účastník řízení podávat námitky, v okamžiku, kdy je stavba povolena, už je uplatnění jakýchkoliv připomínek spíše otázkou obtížného vyjednávání. V této situaci jsme se rozhodli soustředit se realisticky na hlavní a řešitelný problém v křižovatce U Janíka. Rada města ani v minulosti rekonstrukci neschvalovala, tak proces povolování staveb neprobíhá. Všechny připomínky k rozestavěné rekonstrukci nelze směřovat jinam než k Ředitelství silnic a dálnic, které cestu spravuje, zadalo projekt rekonstrukce a vysoutěžilo dodavatele. Výzva je jen nástrojem, jak se může vedení města spojit s občany v úsilí za nutné opravy v křižovatce U Janíka.

 3. Jedna věc je křižovatka, která je bezpochyby totální paskvil , za který by měl být dle mého názoru i někdo potrestán! Když někdo odvede špatnou práci nebo způsobí škodu, tak je přeci běžné, že za to nese zodpovědnost a někdy i zaplatí – v tomto případě bych se nebál hnát k zodpovědnosti ty, kteří tento projekt malovali, kteří ho schválili a nakonec i ty, kteří ho dozorovali a nic neřekli … A když už se bavíme o křižovatce, tak se podívejte na sloupy s veřejným osvětlením, které stojí přímo uprostřed chodníků na straně u autobusového nádraží – za to taky tomu chytrákovi, co to navrhl tleskám !! Poslal bych ho dělat na tomto chodníku zimní údržbu s multikárou, nebo alespoň procházkou s velkým kočárkem s dvojčatama … To se opravdu může stát jen u nás!! A výmluvy na dotace, úřady nebo Brusel zde nejsou na místě …
  A tak my si tu žijeme ….

 4. Ja jsem kucharka a troufla bych si tu krizovatku nakreslit ja!!!!!! A byla bych urcite lepsi nez nejaky vysokoskolak !!!!!!

 5. důkaz toho, že hlas lidu je jen ševelením…takovou blbost, jako je taková křižovatka udělá jen amatér..a neschopný projektant od stolu…omezení dopravy..nepříjemnosti …a vše jen kvůli kosmetické úpravě a ne skutečného řešení problému…..naprosto vyhozené peníze..proč všichni, co bydlí v Rožnově nebo městem projíždí, musí snášet takováto omezení…kdyby to mělo smysl, tak se bude reptat, ale snesem to..ale tohle?..naprosto nesmyslné…

 6. Chtěl bych vidět toho blba , který to navrhl. Ať si zkusí s návěsem tam odbočit , přijdu mu zatleskat.

 7. Nově prováděné úpravy této křižovatky jsou jen výsledkem neschopnosti, neodbornosti a nekompetentního rozhodování dotyčných orgán včetně vedení města, kteří schválili současný stav.
  Křižovatka zcela postrádá základní účel změn, které, dle aktuálního stavu vnucují otázku: “…k čemu ta celá šaškárna vlasně je? Provozu to ulehčí jen před křižovatkou, kde ale následně nastanou obdodné problémy, jako před úpravou.”
  Jako daňový poplatník tedy žádám, aby dotyčný/í byli hnáni ku zodpovědnosti a z jejich neschopnosti BYLY vyvozeny důslekdy.
  Na dotaz odpovím: Ano, vedení města mě v této otázce naprosto zklamalo a nezdá se mi, že bych se měl obracet někam jinam, přesto, že silnice s p.č. 3728/38 je v podstatě majetkem “pražáků”, pro které je škoda ztratit jediné slovo.

  • Zajímetejte se, prosím, o projekt rekonstrukce ul. Bezručova, v menším obdobné nesmysly.
   Podobně je před realizaci projekt k parku.
   Píšu Vám to proto, protože se můj názor na kř. u Janíků shoduje.
   Na vadný projekt jsem upozorňoval dokud byl na papíře, mimo jiné na kontrolním dnu se zastupiteli i veřejností. Bohužel NIKDO NECHTĚL NIC UDĚLAT IKDYŽ NASLOUCHALI, poněvadž by padly peníze na projekt atd atd až po místní politiku. Pan projektant Ing. Dvořák zdůvodnil svůj “objev” zkrácením času průjezdu křižovatkou. Pán je veselá kopa. Více (rád) při osobním setkání s Vámi. Volejte kdykoliv – 603505687, Ing. Radovan Jiroušek.

   • Ve chvíli, kdy probíhal kontrolní den a projekt byl sice “jen na papíře”, už nebylo cesty zpět, stavba byla formálně zahájena. Rekonstrukce probíhá na pozemcích ŘSD na základě povolení, ne na pozemcích města na základě smlouvy, od níž by třeba šlo odstoupit. V tu chvíli nebyly formální kroky, ve kterých mohlo město vystoupit. Opakuju, že hlavní problém nastal v roce 2009, kdy do projektu nebylo dostatečně zapojeno město – jako radnice i jako veřejnost ve stádiu územního řízení. A také že do projektu nebyl zapojen odborník v osobě urbanisty, který by zvážil dopady na organismus města.

    • Ti, kdo stáli ve vedení města v 2009 jistě mají odpovědnost za ten paskvil. Ale stále někteří sedí v zastupitelstvu. …že se spolehli na odborníky, to je bezva. Stavební úřad je asi mašina na razítka, nevím o tom, že by se někdo vyjadřoval k řešením obsaženým v projektu z funkčního hlediska (což vidím jako zásadní nedostatek) Taková důležitá věc pro dopravu v Rožnově bez řádné oponence je trestuhodná. Ale uběhlo v klídku pár let. Na radnici došlo k očekávané změně.
     Dnešní vedení mělo zajistit kvalitní prověření projektu před jeho realizací, už jen proto, že u toho nebylo. Nikoliv konstatovat, že to vše automaticky samo běží.
     Ani dnes formální úřední postupy v takové situaci nemají řešení. Nepodchytí ani takové závažné nedostatky, jako jsou právě v tomto projektu. Existuje ale vícero postupů neformálních. Nevím o tom, že by byly použity. Až nyní podpisová akce….EJHLE. (politický kapitál?), proč ne dříve, když ten nesmysl byl jen kus papíru? Vážení, odpovíte si sami.
     Jenže peníze byly proinvestovány, to asi z větší části. Vadné (a předimenzované) dílo bude muset být předěláno. Trvám na tom, že by se tak nemělo stát v žádném případě za peníze města, vady jsou natolik podstatné, že se musí PROSADIT REKLAMACE. Jistě pomůže p. Kučera st. na kraji, když prosazoval projekt, aby na něj byly peníze. Pomůže i dodatečný odborný audit projektu. Pomohou právníci. Věřím, že se najde řešení a ŘSD se chytne za nos a uzná svá pochybení, když přijalo k realizaci takový projekt. Následně dílo jaksi dokončí…
     V každém případě však dojde ke ztrátám, ke kterým NEMUSELO DOJÍT.
     Upozorňuji na podobný projekt “Bezručova” – vícero obdobných nesmyslů. Neměl by být posunut dál… – Ostatně žádejme a já žádám veřejné projednání. PODROBNÉ. Stejně tak na projektu obnovy parku lze najít velmi sporná místa, na zjištění kolik jich bude se snažíme pracovat a předložit je k vyjádření projektantce. Věřím, že dokud stromy stojí, dá se něco dělat. Formální problémy by neměly mít místo.
     JE NUTNO VŽDY BRÁNIT NENAHRADITELNÝM ŠKODÁM.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here