Závody kočárků: startovné poputuje do Iskérky a mateřinky 1. Máje

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu.

Podstatou závodů je sportovní chůze s kočárkem na sto metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Foto: archiv SR

Strolleringové závody, neboli závody s kočárky, odstartují v rožnovském parku v neděli 10. dubna ve tři hodiny odpoledne.

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme kázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu Strollering. Pravidelné sportovní aktivity maminek podle ní probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života.

Podstatou závodu je chůze s kočárkem na sto metrů dlouhé trati v co nejkratším čase.

Pro soutěžící jsou připraveny tři hlavní kategorie: pro maminky, pro tatínky a pro děti, které závodí s dětskými kočárky a s panenkami. Součástí sportovního klání bude doprovodný program určený především pro nejmladší účastníky.

Akce polovinou padesátikorunového rodinného startovného podpoří místní neziskovou organizaci Iskérka, druhá polovina výtěžku poputuje do Mateřské školy 1. Máj.

„Srdečně Vás zveme na letošní ročník, který bude jistě neméně úspěšný než ročníky minulé, a věříme, že si s námi opět užijete odpoledne plné zábavy, sportu a nečekaných výkonů,“ pozvala za organizátory v Rožnově pod Radhoštěm Hana Stavinohová.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here