Brána Beskyd, srdce Valašska. To je Rožnov

Stopadesátistránková výpravná kniha vyšla v počtu tří a půl tisíc výtisků a většina nákladu je v přímém prodeji. Foto: Alexandra Buršíková

Brána Beskyd, srdce Valašska. Tak se jmenuje nová kniha, kterou vydala rožnovská radnice. Sloužit má k propagaci města, ale také místních firem.

„Jedná se o reprezentativní publikaci, která představuje jak historii Rožnova pod Radhoštěm, tak současnost včetně atraktivit, které jsou zajímavé pro místní i turisty. Samozřejmě jsme nezapomněli představit průmysl, který možná na první pohled není až tak zajímavý, ale který k městu neodmyslitelně patří a v mnohých ohledech je skutečně jedinečný,“ přiblížil mluvčí radnice Tomáš Gross.

Stopadesátistránková výpravná kniha vyšla v počtu tří a půl tisíc výtisků a většina nákladu je v přímém prodeji. K dostání je v turistickém informačním centru města a ve vybraných knihkupectvích.

„Reprezentativní publikace o Rožnově nám chyběla léta, její vydání jsme rok za rokem odkládali, protože na ni nebyly peníze. Byla to nákladná investice, která si vyžádala téměř milion korun,“ vysvětlil Tomáš Gross s tím, že peníze se našly v rámci oslav 750. výročí města. Na vydání přispěly i místní firmy formou sponzorských darů. Část peněz se do rozpočtu vrátí z prodeje.

„Turisté, kteří u nás pobývali, se pravidelně pídili po nějaké knize, kterou by si o Rožnově mohli domů odvézt, aby jim posloužila jako vzpomínka na město. Nyní jsme schopni jejich poptávku uspokojit i vzhledem k tomu, že jsme publikaci vydali v jazykových mutacích: v angličtině, němčině a polštině,“ řekl Tomáš Gross. Jazyková pestrost podle něj vyhovuje i firmám, které budou knihy rozdávat v rámci propagace.

Brána Beskyd, srdce Valašska je už druhou letošní reprezentativní publikací, kterou radnice vydala. V polovině června se čtenáři dočkali knihy Zapomenutá zákoutí, která nabídla dvě stě historických fotografií města a vesnic bývalého soudního okresu Rožnov.

Snímky pořídili obchodníci a fotografové Osvald Kotouček a Vladimír Hambálek. Téměř tisícovku skleněných desek našel před řadou let na půdě domu otce bývalý profesor rožnovského gymnázia Milana Hambálek.

„O knihu je velký zájem, prodávají se po dvou až čtyřech kusech, jedna přijde na dvě stě padesát korun,“ vylíčila pracovnice turistického informačního centra Veronika Janošková.

Publikace Brána Beskyd, srdce Valašska přijde zájemce na tři sta padesát korun.

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here