Černí vlci zazářili na turnaji v Táboře

Horní řada zleva: Jakub Elich, David Holub, Šimon Machač, David Miklas, Václav Němec, Jiří Douda, Dominik Pomkla Dolní řada zprava: Filip Lukašík, Mikki Vana, Ondřej Marejka, Alex Drábek, Lukáš Kysela, Ondřej Vik, Nicolo Quitt Brankáři zleva: Samuel Studený, Sebastian Žižka trenéři: zleva Kamil Valentík, Petr Němec; vedoucí družstva Jiří Vik Foto: archiv Černých vlků

Hokejový tým Černých vlků, složený z hráčů Rožnova a Kopřivnice uspěl na silně obsazeném turnaji mladých nadějí narozených v roce 2007 a mladších, který se hrál v polovině března v Táboře. Startovalo na něm šest výběrů, některé z renomovaných klubů, například Slávie Praha, Pirátů Chomutov či Motoru České Budějovice.

Dvoudenní turnaj nezačali Černí vlci nejlépe. V úvodním utkání prohráli s Motorem České Budějovice 2:8.

„Po prvním zápase nebyla nálada nejlepší, ale ve druhém se nám podařilo zdolat slovenský celek Gladiátors Trnava a tím jsme si spravili chuť. Večer jsme si prohlédli historický Tábor a po krásné procházce ulehali do postelí odhodláni v neděli předvést svůj nejlepší hokej,“ řekl vedoucí družstva Jiří Vik.

V neděli čekal Černé vlky nejprve duel s pořádajícím Táborem. Vyšel jim úvod a brzy vedli už 3:0, jenže domácí dokázali srovnat skóre a ze zápasu se stalo drama. Závěr však patřil Černým vlkům, kteří čtyřmi góly v řadě rozhodli o své výhře 7:3. V následujícím utkání zdolali Piráty s Chomutova 4:1 a čekal je boj o první místo s dosud neporaženou Slávií Praha. Ta do té doby inkasovala pouhé dva góly a byla jasným favoritem zápasu.

„Postarali jsme se o největší překvapení turnaje. Kluci podali vynikající kolektivní výkon, dali do utkání všechno, zaslouženě vyhráli 3:1a sobě i nám připravili parádní zážitek. Za to jim patří velké díky,“ nešetřil chválou Jiří Vik.

Výsledky:

HC Černí vlci – HC Motor České Budějovice 2:8
HC Gladiators Trnava – HC Černi vlci 1:2
HC Tábor – HC Černí vlci 3:7
HC Černí vlci – Piráti Chomutov 4:1
HC Černi vlci – HC Slavia Praha 3:1

Celkové Pořadí turnaje:

1) HC Černi vlci
2) HC Slavia Praha
3) HC Gladiators Trnava
4) HC Motor České Budějovice
5) HC Tábor
6) Piráti Chomutov

1 komentář

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here