Den Země si děti v rožnovském parku užily

Zasoutěžit si ve slalomu s popelnicí, projít si šestici stánků s přírodně-ekologickou tématikou, nebo si prohlédnout tolik oblíbené popelářské auto. Takové možnosti nabídl páteční Den Země v Rožnově pod Radhoštěm.

Na dvě stě dětí se zúčastnilo oslav Dne Země. Program si náležitě užily. Foto: Marek Havran

Předškoláky, žáky základních škol, ale také gymnazisty přilákaly v pátek 22. dubna do parku oslavy Dne Země. Připraveny pro ně byly nejrůznější druhy aktivit. Děti se například mohly zastavit u šestice stánků s přírodně-ekologickou tématikou.

„Dostávaly kartičky, na kterých postupně plnily vědomostní úkoly. A mohu říct, že jim to většinou šlo velmi dobře,“ pochválila účastníky místostarostka Kristýna Kosová, která v jednom ze stánků od dětí vyzvídala, co všechno vědí o motýlech.

Tradičním tahákem bylo popelářské auto, které bylo po celý den doslova v obležení.

„Je to pro ně dlouhodobě asi nejzajímavější záležitost. Chtějí si vlézt dovnitř do kabiny a pak je zajímá i předvedení zadní zdvihové části vozu,“ usmála se Martina Mazurová ze společnosti FCC Česká republika, která program společně s městem připravila.

Také na jiných stanovištích se mohly děti vyřádit.

„Po celý den byly plně obsazeny slalomy s popelnicí na kolečkách. Tady se vydováděli jak ti nejmenší, tak i ti starší,“ podotkl rožnovský destinační manažer Marek Havran.

Na Den Země se vydaly na dvě stovky dětí z rožnovských mateřských, základních i středních škol, a na své si přišli všichni.

„Moji žáci byli asi nejstarší, ale i oni se na slalomech s popelnicí a na dalších aktivitách docela vybláznili. Akce to byla určitě povedená, počasí bylo objednáno výborně. Pokud bude možnost, příště přijedeme zase,“ přiblížil učitel rožnovského gymnázia Jakub Janíček.

Kromě akce v parku se v rámci Dne země konal v uplynulých dvou víkendech v Rožnově průběžný úklid města, do kterého dle možností zapojily Mateřské, základní i střední školy, firmy, zaměstnanci městského úřadu i další dobrovolníci.

Uklízelo se v městských parcích, na obou březích Rožnovské Bečvy i na Jurkovičově rozhledně a přilehlé naučné stezce. Městské lesy prostřednictvím své lesní pedagožky připravily pro děti čištění a „otevření“ studánky.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here