Dluhy za nájem? Přes dva miliony korun

Počet neplatičů zůstává několik let na zhruba stejné úrovni. Loni ale nebyl žádný nájemník soudně vystěhován.

Dlužná částka u bydlících nájemníků se meziročně snížila ze 173 tisíc na 126 tisíc korun. Ilustrační foto: archiv SR

Neplatiči dluží v Rožnově pod Radhoštěm za činže v městských bytech dva miliony sto dvacet šest tisíc korun, což je zhruba stejně jako loni touhle dobou. Naprostou většinu z této částky, přesně dva miliony korun, tvoří pohledávky soudně vystěhovaných, přestěhovaných či mrtvých nájemníků.  „V loňském roce nedošlo k žádnému exekučnímu vystěhování. Na druhou stranu ale dlužníky pravidelně vyzýváme k zaplacení,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová.

Pro porovnání: v roce 2014 bylo vystěhováno pět dlužníků, jejichž dluh byl poté vymáhán prostřednictvím soudních a exekučních řízení.

Ne všichni bydlící dlužníci jsou ale chronickými neplatiči. „Někteří dluží jen za jeden či dva nájmy. Pokud se nájemník s platbou opozdí, už se dostane do evidence,“ upozornila Pavla Bambušková z bytové agendy.

Odbor správy majetku městského úřadu eviduje téměř stovku žádostí o bydlení v městských bytech. „Vzhledem k tomu, že město spravuje jen tři sta dvacet šest bytů, je čekací doba mezi třemi až čtyřmi lety. V případě malých bytových jednotek může být kratší,“ vysvětlila Pavla Bambušková.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here