Folkrockování odtajnilo poslední hvězdu. Přijede Stromboli s Bárou Basikovou

Václav Neckář se skupinou Bacily, písničkář Voxel, ukrajinská kapela AtmAsfera a legenda jménem Stromboli. To jsou účinkující sedmadvacátého ročníku Valašského folkrockování.

Bára Basiková se stala členkou kapely Stromboli v roce 1986, tedy přesně před třiceti lety. Foto: archiv Stromboli

Sedmadvacátý ročník multižánrového hudebního festivalu Valašské folkrockování, které se uskuteční 13. srpna v rožnovském amfiteátru Na Stráni, zná své kompletní obsazení. Poslední vyplněnou tajenkou je kapela Stromboli se zpěvačkou Bárou Basikovou.

Stejně jako v minulých letech bude i letošní ročník velmi pestrý a potěší příznivce různých hudebních žánrů.

„Jsme rádi, že můžeme v krásném amfiteátru Valašského muzea přivítat barda české pop music Václava Neckáře se skupinou Bacily, ale také novodobého písničkáře Voxela. Příjemným překvapením bude pozoruhodná a mezinárodně uznávaná ukrajinská kapela AtmAsfera, kterou lze žánrově zařadit do world music,“ předkládá nabídku ředitelka pořádajícího T klubu – kulturní organizace Lenka Vičarová.

Že na festivalu vystoupí Stromboli se zpěvačkou Bárou Basikovou, mohla agentura dle smlouvy zveřejnit až 15. března.

„Legendární kapela bude mít v rámci svého letního turné jen několik koncertů a my jsme moc rádi, že se nám podařilo skupinu získat i pro rožnovské publikum,“ doplnila dramaturgyně T klubu – kulturní agentury Daniela Cibulcová.

Druhý srpnový víkend tak bude v Rožnově doslova nabitý událostmi. Kromě Valašského folkrockování se zde konají další dvě velké akce.

„V sobotu třináctého a v neděli čtrnáctého srpna se ve Valašském muzeu v přírodě uskuteční Starodávný jarmark a od pátku dvanáctého se bude v restauraci Písečná konat tradiční a oblíbené Dny guláše a piva,“ představil akcemi protkaný víkend destinační manažer Marek Havran.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here