Kriminalita na Rožnovsku klesá

Statistické údaje za uplynulý rok uvádí, že se v obvodním oddělení událo 287 majetkových, 56 hospodářských, 39 násilných a 124 ostatních trestným činů.

Přímo v Rožnově strážci zákona loni zaevidovali 245 trestných činů. Foto: archiv SR

Trestná činnost v teritoriu obvodního oddělení Rožnov pod Radhoštěm, tedy ve městě, dalších obcích mikroregionu a v Zašové se Stříteží, klesá. Vypovídá o tom stručná zpráva, kterou předal rožnovským zastupitelům vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR Karel Rychtecký.

Statistické údaje za uplynulý rok uvádí, že se událo 287 majetkových, 56 hospodářských, 39 násilných a 124 ostatních trestným činů.

„V teritoriu našeho obvodního oddělení je tak zaznamenán pokles trestné činnosti,“ poznamenal Karel Rychtecký s tím, že v roce 2011 se stalo 719 trestných činů, rok nato 671, v roce 2013 pak 699 a v roce 2014 se událo jen 638. Přímo v Rožnově strážci zákona loni zaevidovali 245 trestných činů.

V loňském roce šetřili policisté z obvodního oddělení 1 197 přestupků. Z celkového počtu jich bylo 308 proti veřejnému pořádku a občanskému soužití a 349 proti majetku. Přímo v Rožnově strážci zákona za uplynulý rok zaevidovali šest set osmdesát dva přestupků, z čehož bylo 122 proti veřejnému pořádku a občanskému soužití a 200 proti majetku.

Co se týká dopravních nehod, bourali řidiči přímo v Rožnově loni jedenašedesátkrát. Dva lidé přišli o život, jeden člověk utrpěl těžká zranění a sedmnáct osob bylo zraněno lehce.

 

Zpráva se zastupitelům zdála stručná

 

Zastupitelé vzali zprávu vedoucímu rožnovského policejního oddělení na vědomí. Přišla jim ale nedostačující.

„Je to velmi stručné, z toho se téměř nic nedá vyčíst. V minulém volebním období bývaly zprávy velmi podrobné. Věděli jsme, v kterých lokalitách je výskyt té které trestné činnosti. Byla to hlubší analýza jednotlivých oblastí, z níž se dalo vycházet při předávání informací našim občanům, aby si tam či onde dávali pozor. Pro příští rok bych byl proto rád, kdyby se dohodla rozšířená osnova,“ řekl Jaroslav Kučera.

Petr Jelínek chtěl vědět, jak si vede obvodní oddělení v prevenci domácího násilí a zda se Rožnovsko vymyká z průměru ve statistikách.

Podle Karla Rychteckého místní policie metodicky spolupracuje s intervenčním centrem ve Zlíně, jehož posláním je poskytování odborné pomoci a podpory osobám, které jsou ohroženy násilným chováním ze strany osoby blízké nebo osoby žijící ve společném obydlí. „Snažíme se také působit pomocí přednášek či informačních brožurek a letáků dosáhnout toho, aby se ženy nebály domácí násilí řešit. Co se týká počtu výjezdů k incidentům a vykázání násilníků z domácnost, patříme do běžného průměru,“ doplnil vedoucí policejního obvodního oddělení.

Miroslav Kokinopulos se zase zajímal o objasněnost případů v porovnání se Vsetínem a Valašským Meziříčím. Podle šéfa policejního oddělení si obě města vedou o něco lépe.

Karel Rychetský zastupitele zpravil, že jsou čísla srovnatelná, obě jmenovaná města si ale vedou o něco lépe.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here