Křižovatka u Janíků a ulice Nádražní projdou úpravou, silničáři slíbili změnu

Veřejnosti bude úprava křižovatky U Janíků a Nádražní ulice představena na veřejném kontrolním dnu, který se uskuteční ve středu 4. května v devět hodin ráno ve velké zasedací místnosti radnice.

[fvplayer src=”https://youtu.be/-8qeTmYBZOA”]

Dlouho očekávaný audit, který měl zhodnotit průjezdnost křižovatky U Janíků, obdržela v polovině dubna rožnovská radnice. Na základě expertního posudku, který zpracovali odborníci z Vysokého učení technického v Brně, bude pravé odbočení z Valašského Meziříčí do centra města rozšířeno, a to včetně Nádražní ulice. Navrhovaná úprava, která posune obrubníky o dva a půl metru, by měla kolizní situaci v křižovatce vyřešit.

„Audit taky posoudil, jestli je tam potřeba bypass, který jsme zrušili, a jehož se vedení města domáhalo. Křižovatka je ale podle odborníků navržena správné,“ řekl šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) Karel Chudárek.

Podle starosty Radima Holiše ale není díky avizovanému rozšíření silnice z devíti a půl na dvanáct metrů už bypass potřeba.

„Razantní úprava je přesně to, co křižovatka i Nádražní ulice potřebují. Provoz pro nákladní vozy, autobusy a samozřejmě i cyklisty bude díky ní bezkolizní,“ vysvětlil starosta.

Odborný audit nechal vypracovat investor stavby, tedy ŘSD ČR poté, co vedení rožnovské radnice poukázalo na komplikace a složitou průjezdnost při odbočení z Valašského Meziříčí do centra města. Nesouhlas se současnou podobou křižovatky vyjádřily prostřednictvím petice také tisícovky lidí.

„Nyní tlačíme na investora, aby se oprava uskutečnila v co nejkratším termínu,“ podotkl Radim Holiš, který se zástupci ŘSD ČR jednal ve středu 20. dubna.

Veřejnosti bude úprava křižovatky a Nádražní ulice představena na kontrolním dnu, který se uskuteční ve středu 4. května v devět hodin ráno ve velké zasedací místnosti radnice.

Křižovatky u Janíků se ale dotkne i další změna, a to dlouhodobě plánované a připravované pravé odbočení ve směru z centra na Nábřeží Dukelských hrdinů, které má zrychlit dopravu. V místě vznikne bypass. Ten nechá postavit město. V rozpočtu má na něj vyčleněn milion korun. „V současné době probíhá nabytí právní moci územního rozhodnutí a předpokládáme, že v koncem května požádáme o stavební povolení a začneme soutěžit zhotovitele,“ upozornil Radim Holiš s tím, že podrobnosti k této investici budou veřejnosti také představeny na kontrolním dnu.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here