Kultura, tanec, jídlo, sport. Vybere si každý

Jednou z hojně navštěvovaných a úspěšných akcí jsou Velikonoce na Valašsku, které pořádá Valašské muzeum v přírodě. Foto: Alexandra Buršíková

Tradičními, ale také zbrusu novými pořady se mohou v letošním roce pochlubit organizátoři kulturních, volnočasových i sportovních akcí. A sezona přinese i dva supervíkendy.

Od pátku 10. do neděle 12. června se uskuteční festival Ondrášova Valaška, jenž nabídne četná vystoupení folklorních souborů, a to jak ve skanzenu, tak na náměstí. „V těchto dnech se bude konat zároveň nový projekt s názvem Rožnov patří dětem. „Jedná se o třídenní akci, která začne v pátek běžeckým závodem Rozhýbejme Rožnov, pokračovat bude sobotním Pohádkovým lesem končícím tradičně na Jurkovičově rozhledně a vyvrcholí v neděli Dětským dnem za asistence složek integrovaného záchranného systému,“ nastínil víkend místostarosta Jan Kučera.

Podobně nabitý bude také víkend 13. a 14. srpna. Zastřeší totiž tři velké a hojně navštěvované akce. „V sobotu se uskuteční už sedmadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské folkrockování, na němž vystoupí například Václav Neckář nebo Voxel. V sobotu a v neděli se ve Valašském muzeu v přírodě uskuteční Starodávný jarmark, a od pátku do neděle se v restauraci Písečná konají oblíbené Dny guláše a piva,“ představil destinační manažer Marek Havran.

Obyvatele města i návštěvníci se ale mají na co těšit už nyní. Sezonu v Rožnově odstartoval masopust, v polovině března se koná Josefský jarmark a konec měsíce si lidé užijí Velikonoce na Valašsku, které připravilo Valašské muzeum v přírodě. „Čtyřdenní hodování včetně taneční zábavy si lidé mohou užít i v restauraci Písečná,“ přiblížil destinační manažer Marek Havran.

Poutavé aktivity přinese podle něj i období před prázdninami. První červnový víkend se do Rožnova sjedou majitelé skútrů na sraz spojený s vyjížďkami do okolí. Pár dní před prázdninami se na Radhošti a dalších valašských kopcích rozhoří Svatojánské ohně. „A rád bych připomněl, že v červnu a srpnu se mohou lidé těšit na seriál koncertů s názvem Letní náměstí, které pořádá T klub – kulturní agentura,“ připomněl Marek Havran s tím, že pokračovat bude také tradice nedělních podvečerních koncertů v hudebním altánu.

Ve druhé polovině roku, v sobotu 10. září, se na náměstí chystá pokus o zápis do České knihy rekordů v počtu koloběžek. V polovině září se do regionu opět sjedou sportovci, kteří změří síly na Běhu rodným krajem Emila Zátopka. „Cíl závodu a doprovodný program včetně koncertu s volným vstupem se jako vždy odehraje ve skanzenu. Chtěli bychom určitě všechny pozvat, ať si přijdou zaběhat nebo alespoň se pobavit do areálu Dřevěného městečka,“ pozval starosta Radim Holiš.

Ani podzim neubere nabídce na pestrosti. Konat se bude oblíbený Pochod broučků, Všesvatský jarmark i tradiční rozsvícení vánočního stromu. Královské zakončení roku pak obstarají programy spojené s adventem, například Vánoční jarmark ve skanzenu či série adventních benefičních koncertů Základní umělecké školy.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here